Dünya Vatandaşları için Reyhanlı’da yapılan ‘Toplum Merkezi’ Eylül ayı sonunda tamamlanacak « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

6 Mayıs 2021 - 10:40

Dünya Vatandaşları için Reyhanlı’da yapılan ‘Toplum Merkezi’ Eylül ayı sonunda tamamlanacak

Dünya Vatandaşları için Reyhanlı’da yapılan ‘Toplum Merkezi’ Eylül ayı sonunda tamamlanacak
Son Güncelleme :

26 Ağustos 2020 - 11:07

Bu Haber 7 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı ilçesinde, Belediye ile Bilkent Üniversitesi ve Taipei Kültür ve Ekonomi Temsilciliği iş birliğiyle, Dünya Vatandaşları için Reyhanlı Toplum Merkezi’nin inşaat çalışması devam ederken, düzenlenen toplantıyla da merkezin tanıtımı ve ilçeye olan katkıları anlatıldı.
Bilkent Üniversitesi Öğretim üyesi Dr. CHİU Chen YU proje ile ilgili verdiği bilgilerin ardından Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu’da inşaatı devam eden ve Eylül ayı sonunda tamamlanması planlanan projenin bir cazibe merkezi haline geleceğini söyledi. Merkez içerisinde meslek edindirme kurslarının açılacağını anlatan Hacıoğlu, vatandaşların kurslarda meslek edineceklerini ve ürünlerini pazarlama imkanı da bulacaklarını kaydetti.
Yapımı tamamlanma aşamasına gelen Mesleki Eğitim ve Toplum Merkezinin İlçemiz ve Hatay’ımıza Hayırlar getirmesini temenni eden Başkan Hacıoğlu, “ İnanıyorum ki bu projenin yalnız Reyhanlı ilçemizi değil Tüm Hatay’ımızın ilçelerini kapsayan ve ilimizin tüm dünyaya tanıtacak özel bir proje olacağına inancım tam. Bu Projenin yapımı tamamlandıktan sonra ilçemize gelecek olan misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayarak onları güzel anılarla buradan uğurlayacağız. Projenin hayata geçirilmesinde emekleri olan AK Parti Hatay Milletvekilimiz Hüseyin Şanverdi’ye ve katkısı olanlara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Tayvan Büyükelçisi Yaser Tai-Hsiang Cheng’in telekonferans ile katılarak, “Bu Projenin Hem Türkiye hemde Tayvan adına hayırlı olmasını diliyorum. Tüm katılımcı arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.
Büyükelçinin konuşmasının ardından, Projenin tanıtımını yapan Bilkent üniversitesi Mimari bölüm öğrenim üyesi Dr. Chen-yu Chiu, “Sağduyunun şehri, farklı mesheplerin kardeşçe yaşadığı, din dil ırk ayrımı yapılmayan dünyaya örnek şehir Hatay’da böylesine anlamlı projeyi yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu proje hem Türk hem de Tayvan halkına hayırlı olsun” dedi.
Suriyeli Hatat Faiz ALAHMAD tarafından başkan Mehmet Hacıoğlu’na hat sanatıyla işlenmiş başkanın portresini hediye etti.
Daha sonra da toplantıya katılan basın mensupları ve Reyhanlı Belediye Mehmet Hacıoğlu, Bilkent Üniversitesi Öğretim üyesi Dr. CHİU Chen YU, Mustafa Kemal Üniversitesi Öğretim Görevlisi Koray Cengiz ile çeşitli dallardaki sanatkarlar merkezin devam etmekte olan inşaatını gezdirilerek çalışmalar hakkında bilgilendirildi.
Toplantıya Başkan Mehmet Hacıoğlu, Birim Müdürleri, Basın Mensupları, STK temsilcileri ve Tayvan Büyükelçilik temsilcileri katıldı.









YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.