DÜNYA’NIN GÖZÜ EXPO'DA - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

25 Mayıs 2022 - 13:32

DÜNYA’NIN GÖZÜ EXPO’DA

DÜNYA’NIN GÖZÜ EXPO’DA
Son Güncelleme :

24 Ağustos 2020 - 17:58

Bu Haber 8 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Nepal Lalitpur Belediye Başkanı Chiri Babu Maharjan ile 21 Ağustos Cuma günü Zoom uygulaması üzerinden bir görüşme gerçekleştirdi.
Hem Ortadoğu’da yaşanan savaştan olumsuz etkilenen Hatay ekonomisine katkı sunmak hem de şehrin zenginliklerini tüm dünyaya tanıtmak amacıyla Başkan Savaş’ın girişimleri ile kazanılan EXPO 2021 için tüm hazırlıklar aralıksız sürüyor.
Dünyanın ödüllü mutfaklarının yer alacağı ve ‘Medeniyetler Bahçesi’ temasıyla gerçekleşecek olan EXPO’da, hem bahçe hem de gastronomi alanında yer alacaklarını ifade eden Lalitpur Belediye Başkanı Maharjan, Hatay ile kardeş şehir olmayı çok istediklerini ifade etti.
Çin ve Avusturalya gibi önemli ülkelerin şehirlerini geride bırakarak, dünyada Olimpiyat Oyunları ve FIFA Dünya Kupası’nın ardından 3. büyük organizasyon olarak kabul edilen EXPO 2021 hazırlıkları kapsamında Başkan Maharjan’ı bilgilendiren Başkan Savaş, Hatay’ın tarihi ve turistik değerlerini, Antakya ve İskenderun’da inşası süren EXPO alanlarının tanıtımını gerçekleştirdi.
Görüşme, Başkan Savaş’ın medeniyet şehri Hatay’da gerçekleşecek olan ve tüm dünyanın yakından takip ettiği EXPO 2021’e daveti ile son buldu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.