Düzceli Hanımlardan Suriye’ye Kardeşlik Örgüsü « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Eylül 2021 - 19:15

Düzceli Hanımlardan Suriye’ye Kardeşlik Örgüsü

Düzceli Hanımlardan Suriye’ye Kardeşlik Örgüsü
Son Güncelleme :

09 Ocak 2018 - 8:26

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Düzce İHH İnsani Yardım Derneği Hanım Kolları tarafından hazırlanan kışlık kıyafetler, Suriye’nin İdlib kenti kırsalında bulunan Atme çadır kentindeki 500 Suriyeli çocuğa ulaştırıldı.
İHH Suriye Çalışmaları Medya Sorumlusu Selim Tosun, havaların soğumasıyla çadır kentlerde yaşayan çocukların kışlık kıyafetlere ihtiyaç duyduğunu söyledi.
Kış mevsiminin gelmesiyle ilk etapta 14 bin Suriyeli yetime kışlık kıyafet ulaştırdıklarını hatırlatan Tosun, ‘’Kış mevsiminin gelmesiyle ilk etapta 14 bin Suriyeli yetim yavrumuzun kıyafet ihtiyacını karşılamıştık. Havalar gittikçe soğuyor. Bu nedenle çadırlarda yaşayan on binlerce çocuğunda aynı şekilde kışlık kıyafetlere ihtiyacı var.’’ diye konuştu.
Tosun, son olarak Düzce İHH İnsani Yardım Derneği Hanım Kolları tarafından 500 çocuk için kıyafet yardımı gönderildiğini belirterek, ‘’Suriyeli çocukların kıyafet ihtiyaçlarını karşılamak için Düzce İHH İnsani Yardım Derneği Hanım Kolları’ndan da bir destek geldi. Doğu Hama’da devam eden çatışmalardan aileleriyle birlikte kaçarak Atme çadır kentine sığınan yaklaşık 500 çocuğumuzun kıyafetini gönderdiler. Özellikle bu kıyafetler bize ulaştıktan sonra adeta bir anne şefkatiyle el emeği, göz nuru olarak hazırlandığını gördük. Bu desteklerinden ötürü Düzce İHH İnsani Yardım Derneği Hanım Kollarına teşekkür ediyoruz.’’ dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.