EMNİYET KEMERİ TAKMAYAN SÜRÜCÜYE ADRESE TESLİM CEZA « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ekim 2021 - 21:36

EMNİYET KEMERİ TAKMAYAN SÜRÜCÜYE ADRESE TESLİM CEZA

EMNİYET KEMERİ  TAKMAYAN SÜRÜCÜYE ADRESE TESLİM CEZA
Son Güncelleme :

26 Şubat 2016 - 12:15

Bu Haber 9 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı İlçesi’nde, 10 günde MOBESE sistemi ile yapılan denetimlerde araçları ile seyahat halinde iken emniyet kemeri takmayan 212 sürücüye 92’şer lira para cezası yazıldı.
Kara yolları Trafik Güvenliği Strateji ve Eylem planı kapsamında, sürücülerin Emniyet kemeri kullanmalarını yaygınlaştırmak, benimsetmek amacıyla başlatılan MOBESE sistemi ile emniyet kemeri kontrolü devam ediyor. 10 günlük sürede Reyhanlı’da MOBESE tarafından belirlenen ve fotoğrafları çekilen sürücülere uygulanan ceza ihbarnamesi fotoğrafı ile birlikte sürücünün adresine gönderiliyor.
Emniyet kemeri kullanılmasının yaygınlaştırılmasının öngörüldüğü uygulamayla ilgili yetkililer, kamu kurum kuruluşları, STK’lar, belediye, emniyet personelinin resmi yazı ile bilgilendirildiklerini, belediyeye ait billboardlara konulan ilanla tüm vatandaşların uyarıldığını belirterek, devam eden denetimlerde kurallara uymayanlara gerekli cezanın yazıldığı, uygulamanın aralıksız devam ettiği kaydedildi.
(Haber Merkezi)
DSC_0069

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.