En çok kitap okuyanlar ödüllendirildi « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

15 Haziran 2021 - 09:22

En çok kitap okuyanlar ödüllendirildi

En çok kitap okuyanlar  ödüllendirildi
Son Güncelleme :

29 Mart 2019 - 9:43

Bu Haber 25 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı İlçesi’nde kutlanan 55. Kütüphane Haftası’nda, yıl içerisinde en çok kitap okuyan öğrenciler ve yetişkinler ödüllendirildi.
İlçe Halk Kütüphanesi’ndeki törene Kaymakam Fatih Çobanoğlu, AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Öztürk, Belediye Başkanı Mehmet Çüter, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Abbas Çelik, 4. Piyade Hudut Bölük Komutanı Yüzbaşı Mehmet Göker, Emniyet Müdürü Nadir Örten, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Arslan, 11 Mayıs Şehitler Derneği Başkanı Ahmet Tuna ve kurum amirleri, kitapseverler, öğrenciler katıldı.
Kütüphane Müdürü Esma Keskin, kütüphanede yaklaşık 13 bin kitap, 52 çeşit süreli yayın ile 26 adet kitap dışı materyalin bulunduğunu söyleyerek, sayının yükseltilmesi için gerekli çalışmaları yaptıklarını belirtti.
2018-2019 Mart ayı istatistiklerine göre aktif üye sayılarının önceki yıla oranla arttığını sözlerine ekleyen Keskin, “Hedefimiz, temamıza uygun şekilde, Reyhanlı İlçe Halk Kütüphanesi olarak 7’den 70’e öncelikle bulunduğumuz yörede herkese kitap sevgisini aşılamak, okuryazarlığı bilgi okuryazarlığı seviyesine getirmektir. Bunun yanısıra, eğitici ve kültürel faaliyetlerle de halkın her kesimine hitap ederek kütüphanelerin toplumsal dayanışmayı güçlendiren kurumlar olduğunu ispatlamaktır” dedi.
EN ÇOK KİTAP OKUYANLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ
2018-2019 Mart döneminde kütüphaneye üye olup en çok kitap okuyan ilkokul seviyesinde Müzeyyen Ecrin Biçer, Hasan Yumuşak, ortaokul seviyesinde Mehmet Ali Avcıoğlu, Emrullah İri, lise seviyesinde ise Ahmet Sait Ardıç, Songül Aydoğan ve Fatma Nur Bozkurt ile Oğuzhan Bilgen’e çeşitli ödüller verildi.
Daha sonra ise, kitap sergisi gezildi.

????????????????????????????????????


????????????????????????????????????


????????????????????????????????????

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.