EN GENÇ ADAY ADAYI YILMAZ URFALI, AK PARTİ’DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Ocak 2022 - 03:02

EN GENÇ ADAY ADAYI YILMAZ URFALI, AK PARTİ’DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

EN GENÇ ADAY ADAYI YILMAZ URFALI, AK PARTİ’DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Son Güncelleme :

23 Şubat 2015 - 19:08

Bu Haber 54 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlılı Yılmaz Urfalı, en genç Milletvekili aday adayı olarak yaptığı açıklamada, 7 Haziran Milletvekili Genel seçimi nedeniyle AK Parti’den aday adayı olduğunu söyledi.
Emir Otel’de verilen yemekli toplantıda konuşan Urfalı, destek istedi.
13 yıllık AK Parti iktidarı döneminde büyük yatırımlara sahne olan, şimdiye kadar görülmemiş gelişmelere şahitlik eden ilimize yapılacak olan hizmetlerin devamı ve Ülke genelinde hüküm süren istikrarlı büyümenin yakından takipçisi olmak ve siz değerli Hatay halkının Türkiye Büyük Millet Meclisindeki genç, dinamik ve enerji dolu sesi olmak amacı ile bu hizmete talip oldum” diyen Urfalı şunları söyledi;
“Selam aleykum Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerimizde olsun, Sayın Belediye Başkanım, sayın ilçe Başkanım Kadın kolları Başkanım Gençlik kolları Başkanım ve yönetim kurulu üyeleri, sayın STK Üyeleri, saygıdeğer Muhtarlarım, saygıdeğer basın mensupları birbirinden değerli aday adaylarımız ve çok değerli dava arkadaşlarım AK Parti kardeşliğin partisidir AK Parti bir demokrasi partisidir, benim gibi 30 lu yaşlarda olan genç kardeşlerim AK Parti öncesi dönemin partilerinde en alt kademede bile yer alamaz iken AK Parti ile bu tabu yıkılmış ve gençlerin önü açılmıştır. Tabi ki genç bir kardeşiniz olarak yeri geldi bayrak astık yeri geldi mitinglerde en ön saflarda bir nefer olarak çığlık attık ve hiçbir zaman inandığımız bu davadan vazgeçmedik ve 13 yıllık AK Parti iktidarı döneminde büyük yatırımlara sahne olan, şimdiye kadar görülmemiş gelişmelere şahitlik eden ilimize yapılacak olan hizmetlerin devamı ve Ülke genelinde hüküm süren istikrarlı büyümenin yakından takipçisi olmak ve siz değerli Hatay halkının Türkiye Büyük Millet Meclisindeki genç, dinamik ve enerji dolu sesi olmak amacı ile bu hizmete talip oldum.”
Coşkulu kalabalığın eşlik ettiği toplantıda Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun sözlerine de yer veren Urfalı, “Saygıdeğer dava arkadaşlarım, son 13 yılda Anadolu insanı güçlenmeye başladığında karanlık güçler devreye girdi bu karanlık güçlerin en önemli silahı, işte bugün Başbakanımız Sayın Ahmet DAVUTOĞLU nun da ifade ettiği gibi vesayet sistemidir.
Devletin kurumlarına 28 şubat, e-muhtıra, gezi olayları, 17-25 Aralık darbe girişimleriyle Devletimizin ve Milletimizin bağımsızlığına yapılan hain saldırılar olarak bunlara şahit olduk.
Ancak bu karanlık güçlerin hesap edemediği bir gerçek vardı ki; o da Allah’a inanmış bir lider ve liderine inanmış bir milletin karşısında hiçbir gücün duramayacağıdır. Milletimiz bu kirli tezgahları 60 lı ve 80 li yıllarda acı bir şekilde tecrübe etmiş ve kirli oyunlara gelmeyerek ülkesine ve Başbakanına sahip çıkmıştır çok şükür. Bizler Hatay da tüm aday adayları bir bütün olup ilk 10 da olacak dava arkadaşlarımız ile hep birlikte gayret gösterip Allah’ın izni ile çok güzel sonuçlar alacağımıza inanıyorum. O halde sevgili dava arkadaşlarım parolamız yeni Türkiye, yeni Hatay yeni güç hedef 2023 Rabbim yar ve yardımcımız olsun Rabbim birliğimizi bozdurmasın dualarınızı üzerimizden eksik etmeyin inşallah” dedi.
Yılmaz URFALI kimdir?
1985 Reyhanlı doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Reyhanlı da Yüksek Öğrenimini de Anadolu Üniversitesi İİBF İşletme bölümünde tamamladı. Şu an da Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme bölümünde Yüksek Lisans yapmaktadır. Reyhanlı da ve civar Köylerde Öğretmenlik yaptı. Üçüzler Lojistik Uluslararası ithalat ihracat firması mevcut olup İHH İnsani Yardım Vakfının çeşitli kademelerinde görev almıştır. 2009 yılından bu yana AK Parti çalışmalarında aktif olarak yer almış Evli ve 3 çocuk babası olup iyi derecede Arapça bilmektedir.
Yılmaz URFALI nın aday adaylığı açıklamasına Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin ŞANVERDİ, İlçe Başkanı Mustafa YILDIZ, Milletvekili aday adayları, STK Başkanları ve üyeleri, Kadın kolları, gençlik kolları ve yönetimleri, İl ve ilçe Belediye meclis üyeleri ve Muhtarlar ile AK Parti ye gönül vermiş üyeler katıldı.
IMG_5582IMG_5595

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.