EREN-8 AMANOSLAR OPERASYONU BAŞLADI - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

15 Haziran 2024 - 05:00

EREN-8 AMANOSLAR OPERASYONU BAŞLADI

EREN-8 AMANOSLAR OPERASYONU BAŞLADI
Son Güncelleme :

08 Şubat 2021 - 16:36

Bu Haber 90 kez okunmuştur.
reklam

Hatay, Osmaniye ve Gaziantep’te ‘Eren-8 Amanoslar’ operasyonu başlatıldı.
İçişleri Bakanlığı, Hatay, Osmaniye ve Gaziantep’te 1670 personelle ‘Eren-8 Amanoslar’ operasyonu başlatıldığını açıkladı.
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre; bölücü terör örgütünü ülke gündeminden tamamen çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla ‘Eren-8 Amanoslar’ operasyonu başlatıldı. Operasyonda, Adana Jandarma Bölge Komutanlığı sevk ve idaresinde; Hatay, Osmaniye ve Gaziantep İl Jandarma Komutanlıklarında görevli jandarma komando, jandarma özel harekat, polis özel harekat ve güvenlik korucu timlerinden oluşan 1670 personel (96 operasyonel tim) görev aldı. Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Eren Operasyonları’nın halkın desteği ile inançlı ve kararlı bir şekilde başarı ile devam edeceği belirtildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.