EXPO 2021 MASKOTLARINA YURT DIŞINDA BÜYÜK İLGİ VAR « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

14 Nisan 2021 - 11:22

EXPO 2021 MASKOTLARINA YURT DIŞINDA BÜYÜK İLGİ VAR

EXPO 2021 MASKOTLARINA YURT DIŞINDA BÜYÜK İLGİ VAR
Son Güncelleme :

04 Mart 2021 - 15:52

Bu Haber 13 kez okunmuştur.
reklam

Hatay’ın simgelerinden olan dağ ceylanlarının (Gazella Gazella)sayısı ile birlikte tanınırlığı da her geçen gün artıyor.
Sınırlı yaşam alanında varlıklarını sürdürmeye çalışan dağ ceylanlarının ünü ülke sınırlarını aştı.
10 Aralık’ta Hatay’da gerçekleşecek Expo 2021 organizasyonun maskotu olarak seçilen Gazella Gazella’lar, İtalya’nın Rai televizyonu ile Amerika’nın The New York Times gazetesine konu oldu.
Yurt dışında yayın yapan önemli basın organlarında çıkan haberlerde iki tür Hatay’da yaşayan dağ ceylanlarının yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğu belirtildi.
Hatay Tabiatı Koruma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Öğünç ve çalışma arkadaşları tarafından başlatılan sivil destek hareketinin zamanla büyüdüğü ifade edilen haberlerde, koruma altındaki Gazella Gazella’ların popülasyonunun yıllar geçtikçe arttığı açıklandı.
Yerel halk tarafından kutsal sayılan ve koruma altında tutulan dağ ceylanları, Hatay’ın tanıtımında hiç kuşkusuz büyük öneme sahip.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.