EXPO HEYETİ HATAY’DA İNCELEME YAPTI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

30 Kasım 2021 - 02:42

EXPO HEYETİ HATAY’DA İNCELEME YAPTI

EXPO HEYETİ HATAY’DA İNCELEME YAPTI
Son Güncelleme :

18 Aralık 2018 - 9:29

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

EXPO 2021 hazırlıklarını incelemek adına İtalya’dan, İngiltere’den, Hollanda’dan gelen Heyet inceleme yaptı.
Edinilen bilgiye göre AIPH Başkanı Bastiaan Cornelis Oosterom ve beraberindeki EXPO heyeti ilk olarak Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı ziyaret etti. Ziyarette bugüne kadar geçen süreç, alınan kararlar ve uygulamaya konulmak üzere projelendirilen çalışmalar masaya yatırıldı.
HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ziyarette yaptığı değerlendirmede “Kentimizin endemik bitki türleri ve yemekleri başta olmak üzere güzelliklerini dünyayla paylaşacağımız EXPO çalışmalarımız sürüyor. Bu kapsamda yaptığımız hazırlıkları görmek üzere AIPH Başkanı Bastiaan Cornelis Oosterom ve beraberindeki EXPO heyetini kentimizde ağırladık” dedi.
Hatay Üreten Eller Kadın Kooperatifi Yetkilileri ve Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Ömer Faruk Çelebi, AIPH Başkanı Bastiaan Cornelis Oosterom ve beraberindeki EXPO heyetini ağırlayarak sürdürülen çalışmalar hakkında bilgiler verdiler. Hatay Üreten Eller Kadın Kooperatifinin çalışmaları hakkında bilgi veren Nidal Özdemir “Kentimize gelen Uluslararası Bahçe Bitkileri Birliği (AIPH) Başkanının ve Genel Sekreterinin de olduğu ekibi Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışma Ömer Faruk Çelebi ile karşıladık. Kendilerine ‘Kentin Hazırlığı’ ve Hatay Üreten Eller Kadın Kooperatifi ile ilgili yapılan çalışmaların sunumunu yaptım. Hatay Büyükşehir Belediyemiz in EXPO ile ilgili hazırlık sunumlarının ardından hep beraber EXPO alanını gezdik. Kendilerinin beğenisi, görüşleri ve heyecanları bizi çok mutlu etti. Dünya çapında önemli bir yere sahip olan bu organizasyon şehrimizin tanıtımına şimdiden müthiş katkı sağlamaya başladı. Projeye emek veren tüm ekibe şükranlarımı sunarım” dedi.
HEYET HATAY LEZZETLERİNİ DE TATTI
AIPH Başkanı Bastiaan Cornelis Oosterom ve beraberindeki EXPO heyeti Hatay’ın Yöresel Lezzetlerini de tattı. 3 günlük çalışma ve denetim programı sürecinde, Hatay Expo alanındaki tüm üretim ve sürdürebilir projelerini yerinde inceleme fırsatı yakalayan Heyet Şef Celil Erkan’ın hazırladığı Hatay Yemeklerini ve Künefesini tattı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.