Geçmediği köprüden HGS cezası aldı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

11 Nisan 2021 - 21:45

Geçmediği köprüden HGS cezası aldı

Geçmediği köprüden HGS cezası aldı
Son Güncelleme :

12 Ocak 2016 - 9:18

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı ilçesinde Tır şoförlüğü yapan Ahmet Ömer Döner’in aracına, son 5 yılda hiç gitmediği İstanbul’da Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden kaçak geçtiği gerekçesi ile ceza geldi.
Tır şoförü Ahmet Ömer Döner, son 5 yılda İstanbul’a hiç gitmediğini ancak Kasım 2015’de 31 RZ 156 plakalı aracına Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, İstanbul-Edirne, İstanbul-Ankara yolunda HGS ücreti ödemediği gerekçesi ile ceza ihbarnamesi gönderildiğini söyledi.
Döner, “Bu HGS’ye bir çözüm bulunsun. Geçen yıldada yine Tır’ların çekici plakaları okunmuyor diye dorse plakalarına büyük cezalar gelmişti. İtiraz ettik, cezayı yine de ödemek zorunda kaldık. 10 Kasım 2015 tarihli en son gelen ve toplamda 99 TL geçiş ücreti ile birlikte 990 TL idari para cezası toplam 1.089 TL ödemem isteniyor. Ancak ben veya aracım son 5 yılda İstanbul istikametine hiç gitmedim halde bana ceza gönderildi. Yine son 2 yılda sadece Hatay Cilvegözü Sınır Kapısı’na çalıştım. Daha öncede 2014 yılına ait ceza tutanakları gelmişti. İtiraz ettik. Ana parayı yinede ödedik. Bu haksızlıktır. Bu sorunların yaşanmaması için gerekli önlemler alınmalıdır” dedi.
Tır şoförü Hanifi Karacaoğlu ise oğlu Süleyman Karacaoğlu’nun adına kayıtlı olan 31 RL 064 plakalı Tır’a gelen HGS cezasına tepki gösterdi. Aracında HGS kartı olduğunu söyleyen Karacaoğlu, “Aracımız, Hatay, Adana ve Mersin hattında çalışıyor. Aracımda HGS kartı vardır. Buna rağmen geçişlerde okunamıyorsa bunun sorumluluğu bize ait olmamalı ve ceza yazılmamalı. Gönderilen cezaları ödeyemediğimiz için vergi dairesinden borcumuzun olmadığına dair yazı alamıyoruz. Aracımın muayenesini yaptıramıyorum. Yetkililerin bir çok arkadaşımızın uğradığı bu haksızlığa çözüm bulmasını ve bu cezalarında iptal edilmesini istiyoruz” diye konuştu.
(Haber Merkezi)
DSC_0083DSC_0012

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.