Göçmen kaçakçılarına darbe - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

29 Şubat 2024 - 05:33

Göçmen kaçakçılarına darbe

Göçmen kaçakçılarına darbe
Son Güncelleme :

09 Ocak 2024 - 8:36

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

Hatay’da göçmen kaçakçılığı yapan şahıslara yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 13 şüpheli şahıstan 12’si tutuklandı. Bir şüphelinin de adli kontrol şartı ile serbest bırakıldığı olayda yapılan aramalarda yakalanan 52 Suriye uyruklu şahıs yurt dışına gönderilmek üzere İl Göç İdaresine teslim edildi.
Hatay Emniyet Müdürlüğü aldığı bir ihbarı değerlendirerek, göçmen kaçakçıları yakalamaya yönelik bir operasyon yaptı. Reyhanlı Yolu ve Kırıkhan-Reyhanlı kavşağında iki şüpheli aracı durduran polis ekipleri, araçlarda ve Reyhanlı ilçesinde bulunan bir garajda yaptıkları aramalarda Türkiye’ye illegal yollardan girdikleri tespit edilen 52 Suriye uyruklu şahıs yakaladı.
Göçmenleri ülkeye illegal yollardan soktuğu belirlenen, M.A., Ö.G., M.Ç., İ.Ö., A.A., İ.H., A.Ş., M.A., C.E., B.H ile Göçmen Kaçakçılığı yapmak suçundan aranan firariler H.İ., H.E ve S.Y yakalanarak gözaltına alındı. Adliyede yapılan işlemlerinin ardınnan adli mercilere sevk edilen şüphelilerden H.İ. adli kontrol şartı ile serbest kalırken, diğer şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Türkiye’ye illegal yollarla sokulan 52 Suriye uyruklu şahısta yurt dışına gönderilmek üzere İl Göç İdaresi’ne teslim edildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.