Göçmen Sağlığı Merkezi açılacak « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Eylül 2021 - 15:51

Göçmen Sağlığı Merkezi açılacak

Göçmen Sağlığı Merkezi açılacak
Son Güncelleme :

13 Ocak 2017 - 8:09

Bu Haber 25 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı İlçesi’nde, devlet hastanesinin yükünü azaltmak ve Suriyelilerin sağlık hizmetleri almalarını sağlamak amacıyla Göçmen Sağlığı Merkezi açılacak.
Hatay Suriye Dostluk ve Kardeşlik Derneği Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Yumuşak, Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Dr. Hakan Yavuz’u ziyaret etti.
Dernek müdürü Dr. Muhammad Mansor Alatraş ve Suriyeli doktorlar komisyonu başkan ve üyeleri ile gerçekleştirdiği ziyarette Dr.Yavuz’a dernek olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Antakya’nın Narlıca Mahallesi ile ve Antakya merkezde açılan Göçmen Sağlığı Merkezi gibi Reyhanlı’da da sağlık merkezi açılması yönünde çalışmalar olduğunu söyleyen Yumuşak, amaçlarının Devlet Hastanesi’ndeki hasta yükünü azaltmak olduğunu belirterek, “Suriyelilere sağlık hizmetleri için ikisi en kısa sürede hizmete girecek olan göçmen sağlığı merkezi sayısının 4’e çıkarılması planlanıyor. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
Türk doktor ve görevlilerin yanı sıra Sağlık Bakanlığı tarafından açılan eğitim döneminde eğitimlerini tamamlayan Suriyeli doktor ve hemşirelerinde merkezlerde görev alacağını belirten Yumuşak, denetimin ise Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yapılacağını ifade ederek, göçmen sağlığı merkezlerinin Suriyeli dernekler tarafından dizayn edileceklerini, derneklerin katkı sağlamaya hazır olduklarını kaydetti.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.