Güler, “Tüm Hatay’ın başkanı olmak lazım” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Eylül 2021 - 18:02

Güler, “Tüm Hatay’ın başkanı olmak lazım”

Güler, “Tüm Hatay’ın başkanı olmak lazım”
Son Güncelleme :

21 Aralık 2018 - 9:37

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, seçim çalışmaları kapsamında Antakya’daki, Hatim Der ve İlim Yayma Cemiyeti ve Hatay Dernekler Federasyonu’nu ziyaret etti.
Güler, buradaki ziyaretlerinde,önceliklerinin kentin temek sorunlarını çözmek olacağını kaydetti. “Belediyecilikte parti ayrımı yapılmamalı” diyen Güler, “Parti ayrımı yapmadan tüm halkı kucaklamak gerekiyor. Bizim halkın istediği projeleri gerçekleştirmemiz lazım. 1 milyon 600 bin insanın belediye başkanı olmak lazım. Muhtar, mahalle ayrımı yapılırsa kaybeden Hatay olur. Hatay’da devletin gücü, kaynağı Hatay Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla halka ulaşır. Ama Hatay’da devletin kaynağı millete ulaşmıyor, millet için harcanmıyor. En büyük sıkıntımız bu istişare yok. Hiçbir devlet kurumuyla ya da belediyeyle anlaşmadan Hatay’ın sıkıntısı çözülmez. Her şeyi ben yaptım ben biliyorum belediyeciliğinin sıkıntısını biz çekiyoruz, Hatay çekiyor.” ifadelerini kullandı.
Hatay Büyükşehir Belediyesinin kaynaklarının planlı kullanılması gerektiğine değinen Güler, “Bir şehrin gelişmesi, güzelleşmesi için kaynakların planlı şekilde Hatay’a kullanılması gerekiyor. Örneğin büyükşehir belediyesi tarafından 2016 yılı Defne şebeke suyu ihalesi yapıldığında 64 milyon TL hak ediş ödeniyor. Ancak bakıldığında şebekede bir gram su yok. Vatandaş önce suyunun, alt yapısının yapılmasını istiyor. Teleferik ya da Hatay Deniz Otobüsü projesi sonraki işler. Alt yapı, yollar, susuzluğu çözmeden bu projeleri vatandaşa sunmamak gerekir.” diye konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.