GÜLEROĞLU, ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

29 Şubat 2024 - 06:14

GÜLEROĞLU, ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

GÜLEROĞLU, ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Son Güncelleme :

31 Ağustos 2018 - 14:24

Bu Haber 179 kez okunmuştur.
reklam

Eğitimci Ziya Güleroğlu, AK Parti ‘den Belediye başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.
Gazetemizi ziyaret eden Güleroğlu aday adaylığını açıkladı. Güleroğlu yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
“Değerli Reyhanlı halkı, Ak Parti’nin kıymetli üyeleri, sevgili dava arkadaşlarım, basınımızın kıymetli mensupları,
14 Ağustos 2001’de kurulan ve yalnızca Türk siyasî hayatına değil, dünya siyasî hayatına da her daim yükselen başarı çizgisiyle damga vurup model olan Ak Parti, büyük bir Türkiye sevdası ve yüce bir millet idealiyle yola çıktığında sizler gibi benim de içimi tarif edilmez bir heyecan kaplamıştı. Büyük ve güçlü Türkiye yolunda bu inanmış kadroyla hizmet etmeyi o gün kendime şiar edinmiştim. Yeni ve büyük Türkiye’nin inşasında bir nefer olarak çalışma azmi ve gayreti içindeyim. Bunun kişisel bir dava değil, millet davası olduğu bilinciyle evlatlarımıza daha yaşanabilir bir Reyhanlı bırakma, insanımıza hak ve adalet içinde hizmet etme sevdasındayım. Bu doğrultuda halkın bir neferi olarak doğduğum, büyüdüğüm, havasını soluduğum, suyunu içtiğim, yıllarca bir eğitimci olarak hizmet ettiğim Reyhanlı’mızın Belediye Başkanlığına Ak Parti’den aday adayı olduğumu açıklamak istiyorum. Talip olduğum görevin sorumluluklarının bilincindeyim. Bugün yaptığım bir aday adaylığı açıklamasıdır. Bu itibarla Reyhanlı’mıza yönelik proje, hizmet ve vaatlerimize burada yer verilmeyecektir.
Ak Parti olarak her biri yalnız ülkemiz için değil mazlum milletler ve ümmetimiz için de büyük bir umut olarak görülen birçok seçime girdik ve Allah’ın inayeti, halkımızın teveccühüyle hepsinden galip ayrıldık. Şimdi ise 24 Haziran seçimlerinde kazandığımız zaferi taçlandırıp Cumhuriyetimizin 100. yılında 2023 vizyonuna katkı sağlayacak yerel yöneticileri seçeceğiz. Bu seçimleri alelade bir yerel seçim olarak görmediğimi belirtmek istiyorum. Yapılacak seçimin ülkemizin bölünmez bütünlüğüne zarar vermek; birliğimizi, iriliğimizi ve diriliğimizi bozmak maksadıyla son zamanlarda belli merkezler tarafından yürütülen siyasî, askerî, ticarî ve ekonomik yaptırımlara karşı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde sarsılmadan nasıl kenetlenip dimdik ayakta durduğumuzun bir göstergesi olacağını düşünüyorum.
Bugün Türkiye üzerindeki kara bulutları dağıtmış, 15 Temmuz’da yurdumuzu işgal etmeye ve hükümetimizi devirmeye yönelik girişimde bulunan güçleri bertaraf etmiştir. Fetö terör örgütünün ülkeyi ele geçirme girişimi Başkomutan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde fedakâr halkımızın mücadelesiyle bir destana dönüşmüştür. Ülkemizin millî birliği ve bütünlüğü konusunda en büyük engel olan ve 45 yıldır ülkemizi kana bulayan terör örgütünün beli kırılmıştır. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtı’yla sınırlarımızda kurulmaya çalışılan kukla terör devletçiklerinin önüne geçilmiş, misafirimiz olan Suriyeli kardeşlerimiz için ülkelerinde güvenli alanlar oluşturulmuştur. Şimdi sıra yerel yönetimlerde Türkiye’yi 2023 vizyonuna hazırlayacak yöneticileri seçme aşamasına gelmiştir. Bu aşamada 16 yıldır devam eden kalkınma hamlemize katkıda bulunmak, Reyhanlı’mızda Ak Parti iktidarıyla ortaya çıkan değişim ve gelişimi daha yukarılara çıkarmak için hizmete aday olduğumu bildirmek istiyorum. Halkımızın kamu yönetiminde ve mesleki hayatımda edindiğim bilgi ve birikimi Reyhanlı’mızı daha aydınlık ve güzel günlere taşımak için kullanacağımı bilmesini istiyorum.
Ak Parti’nin ilkelerini ve değerlerini benimsemiş bir partili olarak Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde “tek millet, tek devlet, tek vatan ve tek bayrak” anlayışıyla cumhuriyet tarihimizin en büyük acılarını yaşamış, en müsamahakâr ev sahipliğini yapmış Reyhanlı’mıza hizmet etmek en büyük gayemdir. Bu gayeyi taşıyan tüm aday adayı dava arkadaşlarıma başarılar diliyorum.
Biliyor ve inanıyorum ki halka hizmet, Hakk’a hizmettir. Allah bu kutlu yolda, yâr ve yardımcımız olsun. Gayret bizden tevfik Allah’tandır.”
Ziya Güleroğlu Kimdir?
1951’de Reyhanlı’da doğdu. İlkokulu Reyhanlı, ortaokul ve liseyi Kırıkhan’da okudu. Lise eğitimini tamamladıktan sonra 1974 yılında Türk ordusunu bünyesinde vatani vazifesini icra ederken fiilen Kıbrıs Barış Harekatı’na katılarak gazilik unvanını aldı. Bir gazi olarak beş yıl boyunca Reyhanlı Kıbrıs ve Kore Gaziler Derneği Başkanlığını yaptı.
1976 yılında Hatay Eğitim Enstitüsü’nden mezun olarak öğretmenlik mesleğine adım attı. 30 yıl boyunca Reyhanlı’da çeşitli okullarda öğretmenlik yaptı. Meslek hayatının 18 yılını okul müdürü olarak ifa etti. 2001 yılında emekli oldu. 2014 yılı yerel seçimlerinde Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkanlığı Meclis Üyesi olarak başladığı görevini hâlen devam ettirmektedir. Evli ve dört çocuk babasıdır.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.