Güvenlik Korucuları Yemin Etti « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ekim 2021 - 14:04

Güvenlik Korucuları Yemin Etti

Güvenlik Korucuları Yemin Etti
Son Güncelleme :

14 Eylül 2018 - 9:08

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valisi Erdal Ata’nın iştirak ettiği tören ile ilimiz genelinde görev yapacak olan güvenlik korucuları Dörtyol Jandarma Tabur Komutanlığında yemin etti.
11 Eylül 2018 Salı günü saat 14.00’de düzenlenen yemin törenine Hatay Valisi Erdal Ata’nın yanı sıra Hatay MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İskenderun Sahil Güvenlik Komutanı Yb. Çağın Taşkın, Dörtyol, İskenderun, Payas ve Erzin İlçe kaymakamlar, Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, güvenlik korucuları ve aileleri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören, 150 güvenlik korucusunun yemin etmesi ile devam etti.
Burada bir konuşma yapan Hatay Valisi Erdal Ata, 15 günlük eğitimlerini tamamlayan güvenlik korucularının yemin töreninde bulunmaktan il valisi olarak son derece mutlu olduğunu ifade ederek ‘Bugün burada 150 güvenlik korucumuz, aldıkları iki haftalık eğitimin ardından silah ve bayrak üzerinde yemin edecekler, vatanımızın birliği ve bütünlüğünü korumak için hiç durmadan çalışan jandarmamızla birlikte görev yürüteceklerdir.” dedi
Yemin eden Güvenlik korucularımıza seslenen Vali Ata “Askerlik, inancımız ve kültürümüzde çok önemli yeri olan onurlu bir hizmettir. Biliyorum ki, siz de edeceğiniz yemine sadık bir şekilde kahraman askerlerimize destek olacak, size verilen görevleri yerine getirecek, gerekirse vatan ve bayrak uğruna canlarınızı vereceksiniz. Bu vesileyle, geçmişten günümüze kadar kutsal vatan toprağını, üzerinde dalgalanan şanlı bayrağımızı ve gölgesinde huzur bulan yüce Türk milletini korumak için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi bir kere daha rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Bugün göreve başlayacak güvenlik korucularımızı ve ailelerini tebrik ediyor; yeminlerinin kendilerine, ailelerine, vatana ve millete hayırlı olmasını diliyor, hepinize saygılar sunuyorum.’’ dedi.
İl Jandarma Komutanı J. Alb. Uğur Ertekin ise yaptığı konuşmada, “Canınızdan daha çok sevdiğiniz her türlü zorluklar ile kötülüklerden esirgeyerek büyütüp, şahadeti karşısında “Vatan Sağ Olsun” diyerek sabrın, asaletin ve metanetin en büyüğünü gösteren ailelerimiz huzurunda, gerektiğinde vatan, cumhuriyet ve vazife uğruna seve eve canınızı feda edeceğinize namus ve şerefiniz üzerine ant içmektesiniz. Genç silah arkadaşlarım hürriyet ve bağımsızlığımızın, toprak bütünlüğümüzün, laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin inançlı, kararlı bir savunucusu ve her an göreve hazır olarak birlik ve beraberlik ruhu içinde yeminize bağlı kalıp emniyet ve asayişi sağlayacak ve her türlü şer odaklarına karşı mücadele edeceksiniz. Atatürkçü düşünce sistemi ışığında, tüm aşırı akım ve politik düşüncelerin dışında, kanun talimat ve hiyerarşik nizama bağlı, karşılıklı sevgi ve güvene dayanan bir disiplin ruhu ile işbirliği içinde çalışarak yurdumuza hizmet edeceksiniz.’’ dedi.
Tören Güvenli Korucuları adına bir güvenlik korucusu tarafından yapılan konuşmanın ardından İl Jandarma Komutanlığınca Koruculara ve ailelerine yapılan ikramlar ile sona erdi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.