Güvercin Gübresi İle Biber Ve Patlıcan Yetiştiriyor « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Eylül 2021 - 16:10

Güvercin Gübresi İle Biber Ve Patlıcan Yetiştiriyor

Güvercin Gübresi İle Biber Ve Patlıcan Yetiştiriyor
Son Güncelleme :

18 Ağustos 2015 - 12:19

Bu Haber 42 kez okunmuştur.
reklam

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde biber ve patlıcan ektiği tarlasında güvercin gübresi kullanan çiftçi, elde ettiği verimden çok memnun olduğunu söyledi.
Nasreddin Çelik, 20 yıldır üreticilik yaptığını ve son birkaç yıldır ektiği ürünlerin daha iyi olması için tarlasına güvercin gübresi attığını belirtti. Toplamda 10 dekarlık alanın yarısında biber, kalanında da patlıcan eken Çelik, “Ürünlerin daha verimli ve kaliteli olması için sadece güvercin gübresi kullanıyorum. Böylece daha çok verim alıyorum” dedi.
Üretici Nasreddin Çelik, aldığı biber ve patlıcan siparişlerini müşterinin evine kadar götürerek servis yaptığını da sözlerine ekledi.
Yemeklik ve kışlık olarak satışa sunulan kırmızı biber tarlada 75 kuruş. Perakende 1 TL den, Patlıcan ise 1 ile 1 buçuk TL arasında satılıyor. Çelik, piyasa fiyatının kendilerini memnun etmediğini belirterek, girdilerin yüksek oluşundan yakındı ve piyasadaki fiyatlarla yetinmek zorunda olduklarını, ailece çalıştıkları için çok etkilenmediklerini ifade etti.
DSC_0032DSC_0047DSC_0049DSC_0039

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.