HAC KESİN KAYITLARI BAŞLADI - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

13 Ağustos 2022 - 10:01

HAC KESİN KAYITLARI BAŞLADI

HAC KESİN KAYITLARI BAŞLADI
Son Güncelleme :

08 Ocak 2019 - 9:30

Bu Haber 10 kez okunmuştur.
reklam

Hac kesin kayıt işlemleri Hatay İl Müftülüğü Hac ve Umre Bürosunda başladı.
Hac Kesin kayıtlarının ilk gününde İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Hac ve Umre Bürosunu ziyaret ederek yapılan iş ve işlemleri takip etti. Görevlilerden bilgi alıp hacı adayları ile bir süre sohbet eden İL Müftüsü Kavillioğlu; “Diyanet İşleri Başkanlığı’nın gerçekleştirdiği kura çekiminde 2 milyon 213 bin 835 hacı adayı arasından ismi çıkan 80 bin hacı adayı için kesin kayıtlar başladı.
Kura sonuçları “www.hac.gov.tr” adresinden sorgulanabilmektedir. Sonuçlar ayrıca hacı adaylarının cep telefonlarına SMS olarak gönderildi.
Kurada ismi çıkan hacı adayları, 2-11 Ocak 2019 tarihleri arasında “Kesin Kayıt Yaptırabilir” belgesini internet ortamından aldıktan sonra, Diyanet İşleri Başkanlığımızın organizasyonu ile hacca gitmek isteyen adaylarımız İl Müftülüğümüze gelerek, Turizm Acentaları ile hacca gitmek isteyen adaylarımız ise ilgili firmalara müracaat ederek kayıtlarını yaptırabileceklerdir. 2019 yılında ilimiz genelinde toplam 902 hacı adayı kurada ismi çıkarak hac kesin kaydı yaptırmaya hak kazanmıştır.
02-11 Ocak 2019 tarihleri arasında kesin kayıt yaptırmayan hacı adaylarımızın yerine, hac konaklama türlerine göre kura sırası gözetilerek 17-25 Ocak 2019 tarihleri arasında dağıtılan kontenjanlar çerçevesinde kayıtlar alınacaktır.
Diyanet İşleri Başkanlığımız, 2007-2019’da kayıt yaptırıp da daha önce hiç hacca gitmemiş şehit anne, baba, eş ve evlenmemiş çocukları ile gazi ve eşleri 17-25 Ocak 2019 tarihleri arasında müracaat etmeleri halinde kurasız hacca götürecektir.
Kesin kayıt hakkı elde eden hacı adaylarımızın mağdur olmamaları için 02-11 Ocak 2019 tarihleri arasında İl Müftülüğümüze gelerek ya da ilgili firmalara giderek kesin kayıtlarını yaptırmaları gerektiğini hatırlatırız.
Hacı adaylarımız, ayrıntılı bilgi için İl Müftülüğümüz Hac ve Umre Bürosu görevlileri ile iletişime geçebilirler.” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.