Hacıoğlu, Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

22 Ocak 2022 - 11:03

Hacıoğlu, Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı

Hacıoğlu, Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı
Son Güncelleme :

10 Ocak 2019 - 18:58

Bu Haber 10 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Belediye Başkan aday adayı Mehmet Hacıoğlu, gazetecilerin, hakikatleri bütün yönleriyle doğru ve tarafsız şekilde aktararak toplumu aydınlattıklarını belirtti.
Hacıoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, her geçen gün önemi ve misyonu artan basın emekçilerinin çok kutsal bir görevi yerine getirdiğinin altını çizdi.
Teknolojik gelişmeler kadar, bu araçların halkı doğru bilgilendirme adına nasıl kullanıldığının da önemli olduğunu vurgulayan Hacıoğlu, “Gazetecilik mesleği, geçmişten günümüze demokrasinin sağlıklı ve verimli şekilde işlemesini sağlayan en önemli sacayaklarından biri olmuştur. Doğru ve objektif habercilik adına gazetecilerin bugün de üstlenmiş olduğu görev ve sorumluklar hiçbir bedelle tam olarak ölçülemez. Gazeteciler, hakikatleri bütün yönleriyle doğru ve tarafsız bir şekilde aktararak toplumu aydınlatıyorlar. Çok zorlu şartlarda görevlerini icra eden, zaman zaman görevlerini yerine getirirken şehit edilen, saldırıya uğrayan, tehdit edilen gazetecilerin yapmış oldukları hizmetin bedeli hiçbir şekilde ödenemez. Bu nedenle gazetecilik mesleği, gerek toplumun doğru bir şekilde aydınlatılması, gerekse demokratik rejimin sağlıklı işleyişi açısından vazgeçilmez bir meslek dalıdır. Artık günümüzde basın organları, üstlenmiş olduğu sorumluluk ve misyonla yasama, yürütme ve yargı erklerinin bile zaman zaman önüne geçerek gündemi şekillendirmektedir” dedi.
Hacıoğlu, gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak görevlerinde başarı diledi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.