HADO’NUN GAZİMAĞUSA SEFERLERİ BAŞLADI - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

16 Haziran 2024 - 17:51

HADO’NUN GAZİMAĞUSA SEFERLERİ BAŞLADI

HADO’NUN GAZİMAĞUSA  SEFERLERİ BAŞLADI
Son Güncelleme :

08 Ağustos 2022 - 18:48

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Deniz Otobüsü’nün(HADO) Gazimağusa seferleri başladı. Mayıs ayında ilk seferini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Girne kentine yapan HADO’nun ikinci durağı Gazimağusa oldu.
Türkiye’de belediye eliyle ilk uluslararası yolcu taşımacılığını gerçekleştiren HADO, filosunu güçlendirdiği ikinci gemisiyle Arsuz Limanı’ndan Gazimağusa’ya ilk seferini gerçekleştirdi.
Hatay Büyükşehir Belediyesi ve HADO yetkilileri, Gazimağusa yolculuğu öncesi açıklamalarda bulundu.
BAŞKAN VEKİLİ ÖZKAYA: İCRAATIMIZLA CEVAP VERMEYİ UYGUN GÖRDÜK
HBB Başkan Vekili Adnan Özkaya, HADO seferlerinin HBB Meclisi’nde çok sık tartışıldığını ifade ederek “HADO seferleri HBB Meclisi’nde çok sık tartışıldı. Hayalmiş ve hiç olmayacakmış gibi ifade edildi. Bunlara icraatımızla cevap vermeyi uygun gördük. Girne seferlerimiz başarıyla devam ediyor. Bugün de Gazimağusa’ya giderek bu mutluluğu bir kez daha yaşayacağız. Seferlerimizin Hatay’ımıza, ülkemize ve KKTC’ye hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
HBB Genel Sekreter Yardımcısı Metin Açık, seferlerin daha rantabl olabilmesi için çalışmalarını sürdüreceklerini belirterek, Girne’den sonra Gazimağusa rotasının hayata geçmesinden mutluluk duyduğunu ifade etti.
BÜLENT OK: 20 BİN YOLCUYA ULAŞMAYI HEDEFLİYORUZ
Ulaşım AŞ. HADO’dan Sorumlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Ok, projenin uluslararası ayağının devam ettiğini söyledi ve HADO’nun Gazimağusa seferleriyle taçlandığını belirtti.
Gazimağusa seyahatlerini gerçekleştirecek geminin tıpkı Girne seferini yapan gemi gibi uluslararası seferler için uygunluk ve yeterlilik belgesine sahip olduğunu sözlerine ekleyen Ok, “Gemimiz sınıfındaki en iyilerinden bir tanesi. Her türlü uluslararası sefer için uygunluk ve yeterlilik belgesi sağlanmış bir gemi. Bugüne kadar Girne’ye 9 bin yolcu taşıdık. Gazimağusa seferleri ile birlikte bu sayının 20 bine ulaşmasını hedefliyoruz. Adada HADO seferleri ilgi ve merakla bekleniyor, sevinçle karşılanıyor. KKTC basınından son derece olumlu tepkiler aldık. KKTC bürokrasisi bizi dikkatle izliyor ve her türlü desteği sunuyor. Seferlerimiz her iki ülkeye de hayırlı olsun.” açıklamalarında bulundu.
YOLCULAR ALDIKLARI HİZMETTEN MEMNUN
Gazimağusa’ya gidişte HADO’yu tercih eden vatandaşlar, aldıkları hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
KKTC’de okuyan kızının daha önce de HADO’yu kullanarak yolculuğu yaptığını söyleyen bir vatandaş, “Uçakla gitmek çok maliyetli oldu. HADO daha uygun olduğu için öğrenciler tercih ediyor. Kızım HADO’yu tercih ediyor. Bir defa Kıbrıs’tan geldi memnun kalmış. Baba, HADO ile devam edeceğim dedi. Bu sefer biz de kendisiyle birlikte gidiyoruz.” dedi.
HADO’yu çok heyecanlı bulduğunu dile getiren bir başka yolcu da, “Bizim için heyecanlı oldu. Buradan Mersin’e kadar gitmemiz zor oluyordu. Ama şimdi evimizden çıktığımız anda, 10 dakikada limana ulaşabiliyoruz. İyi bir hizmet oldu. Başkanımıza buradan teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.
ARSUZ-GAZİMAĞUSA SEFERLERİNİN GÜN VE SAATLERİ BELLİ OLDU
Her cuma saat 11.00’de Arsuz-Gazimağusa seferini yapacak olan Piyale Paşa gemisi, pazar günleri saat 23.45’te Gazimağusa’dan Arsuz’a doğru hareket edecek.
Ortalama 4 buçuk-5 saat süren seferlerin biletleri sivil vatandaşlar için 850, öğrenciler için 650 liradan satışa sunuluyor.
BİLET SATIŞI VE DETAYLI BİLGİ RESMİ İNTERNET SİTESİNDE
HADO’nun Arsuz-Girne seferi çarşamba ve pazar günleri saat 23.45’te, Girne-Arsuz seferi de salı ve cuma günleri saat 13.00’te gerçekleşmeye devam ediyor.
HADO ile seyahat etmek isteyenler, www.hado.com.tr İnternet sitesinden bilet temin edebilecek ve detaylı bilgi sahip olabilecek.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.