Reyhanlı’da Hafizeler taçlandı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ekim 2021 - 07:40

Reyhanlı’da Hafizeler taçlandı

Reyhanlı’da Hafizeler taçlandı
Son Güncelleme :

29 Kasım 2019 - 9:30

Bu Haber 102 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı ilçesinde Müftülüğe bağlı Abdurrahman Gülizar Karadeniz Yatılı Kız Kur’an Kursu’nda aldıkları eğitimi tamamlayarak hafize olan 28 Türk ve Suriyeli kız öğrenciye düzenlenen törenle önce taç giydirildi, daha sonra da çeşitli hediyeler verildi.
Mehmet Fatih Tosyalı Anadolu İmam Lisesi konferans salonunda hafize olan öğrenciler için tören düzenlendi. Törene, Reyhanlı Kaymakamı Ali Candan, Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Reyhanlı ilçe Garnizon Komutanı J. Binbaşı Abbas Çelik, Emniyet Müdürü Hayri Şahin, ilçe müftüsü Murat Akçay, TSO Başkanı Necmettin Zaroğlu, Kur’an Kursu öğretmenleri, öğrenciler ve velileri katıldı.
Saygı duruşundan sonra İstiklal Marşı okunan tören Kur’anı- Kerim tilaveti ile devam etti. Hafızlığın önemine değinilen konuşmaların ardından henüz hafızlık eğitimi alan öğrenciler bir gösteri sundu.
Törende, hafızlık eğitimini tamamlayarak hafize olan kız öğrencilere taç giydirildi, hayırseverlerin verdikleri hediyeler dağıtıldı.


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.