HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Mayıs 2022 - 12:25

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI
Son Güncelleme :

04 Aralık 2020 - 10:16

Bu Haber 10 kez okunmuştur.
reklam

Kabine toplantısının ardından konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, corona virüs önlemleri kapsamında alınan yeni ek tedbirleri açıkladı. Bu kapsamda Erdoğan, ”Sokak kısıtlaması hafta sonları Cuma akşamı 21.00’den pazartesi sabahı saat 5’e kadar kesintisiz devam edecek. Cumartesi Pazar artık evlerimizdeyiz.
Hafta içi her gün gece saat 21 ile sabah 5 arasında genel sokağa çıkma sınırlaması uygulanacaktır.
Restoranlarda paket servis harici hizmet veremeyecektir.
Ana sınıfı ve benzeri eğitim kurumlarının faaliyetlerine ara verilecektir. Market, bakkal, kasap, manav gibi işletmeler ile eve paket hizmeti veren yerler, belirlenecek saatlerde hafta sonu kısıtlama dışındadır.
Cenaze namazları, yakınları dahil en fazla 30 kişiyle kılınacak, nikahlar da bu sayıyı geçemeyecektir. Kalabalık caddeler ile meydanlara girebilecek kişi sayısı, Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile sınırlanabilecektir.
Alışveriş merkezlerine girişte HES kodu uygulamasına geçilecektir. Evlerde gün, mevlit, taziye, yılbaşı kutlaması gibi insanların bir araya geleceği etkinlikler yapılamayacaktır.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.