Halep’e 52 ton un yardımı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

30 Kasım 2021 - 03:10

Halep’e 52 ton un yardımı

Halep’e 52 ton un yardımı
Son Güncelleme :

08 Aralık 2016 - 17:14

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Suriye’nin Halep kentinde yoğun olarak devam eden çatışmalardan dolayı evlerini terk ederek İdlib kenti kırsalına yerleşen halka Cansuyu Derneği, 52 ton un gönderdi. Cansuyu Derneği Malatya Şubesi tarafından bağışçılardan sağlanarak Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan Suriye’ye gönderilen 52 ton un, İdlib ve kırsalında yaşayan halka dağıtılacak.
Halep’te yaşanan insanlık dramının dünyaca görmemezlikten gelindiğini söyleyen Cansuyu Derneği Hatay Temsilcisi Abdulhadi Bük, “Türk halkının da desteği ile düzenlediğimiz kampanya kapsamında toplanan yardımları Suriye’deki kardeşlerimize yetiştirmeye çalışıyoruz. Düzenlediğimiz bu kampanya ile Halep halkı için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.
Bugüne kadar aralarında battaniye ve değişik gıda malzemeleri de bulunan 2 bin ton eşya gönderdiklerini belirten Bük, “Bugün ise acil ihtiyaç duyulan 52 ton un gönderdik. Yardım yüklü 2 tır Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan çıkış yaparak Halep’ten kaçıp İdlip kırsalına yerleşen halkın ihtiyacını karşılayacak” diye konuştu.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.