HALKA HİZMET İÇİN ÇOK ÇALIŞIYORUZ - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Eylül 2022 - 08:47

HALKA HİZMET İÇİN ÇOK ÇALIŞIYORUZ

HALKA HİZMET İÇİN  ÇOK ÇALIŞIYORUZ
Son Güncelleme :

11 Ağustos 2022 - 19:05

Bu Haber 0 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Suriyelilerin Her iki hükümet arasında kurulacak barış ve huzur köprüsü ile gönderilmesi gerektiğini söyledi.
Kendisinin Antakya Belediye Başkanı iken bu konuyu görüşmek üzere dönemin Başbakanından randevu talep ettiğini ancak önce olumlu bakılan görüşmeye daha sonra kapıların kapatıldığını söyleyen Savaş, “Açık söylüyorum; Ensar-muhacir bağlarına inancımız olmasa zaten 12 yıl şehrimizdeki misafirlerimizi ağırlayamazdık. Ancak Suriyelilerin misafirlik durumu artık toplumsal ve ekonomik yapıyı bozuyor. Suriyeliler, kademeli bir şekilde ve barış ortamında kendi şehirlerine dönmeli. 3 kişilik imkânlarla 4 kişiye bakmaya çalışıyoruz. Hükümetler arasında bir barış ve huzur köprüsü kurulması gerekiyor. İktidarla muhalefet aynı masaya oturup bu konuyu konuşabilmelidir” Dedi.
Başkan Savaş “Ben Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanıyım. Partimizin tüzüğü ne diyorsa onu yaparım. Ama hizmet ulaştırırken Türk bayrağı rozetimi takar parti ayrımı gözetmeksizin vatandaşa hizmet ederim. 11 büyükşehir belediye başkanı olarak halka hizmet için çok çalışıyoruz. Engelleme çabalarına rağmen ‘Bildiğiniz tüm yollar kapalıysa yeni bir yol açmalısınız.’ düşüncesiyle çalışmalarımıza yön veriyoruz” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.