Hassa Şehit Evladını Uğurladı - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

13 Ağustos 2022 - 09:39

Hassa Şehit Evladını Uğurladı

Hassa Şehit Evladını Uğurladı
Son Güncelleme :

07 Mayıs 2019 - 9:36

Bu Haber 28 kez okunmuştur.
reklam

Şırnak’ta 05 Mayıs 2019 Pazar günü teröristlerin hain saldırısı sonucunda şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Ercan Can için Hassa ilçemizde tören düzenlendi.
06 Mayıs 2019 Pazartesi günü Şehit Can için ilk olarak binlerce vatandaşımızın katılımı ile Hassa Aktepe Mahallesi Merkez Camiinde kılınan öğle namazını müteakip İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu tarafından cenaze namazı kıldırıldı.
Ardından askeri manga tarafından omuzlara alınan şehit Ercan Can’ın naaşı tekbirler ve dualar eşliğinde Bademli Mahalle Mezarlığına götürüldü. Burada okunan Yasin-i Şerif ve duaların ardından Şehit Can’ın naaşı ebedi istirahatgahına konuldu.
Henüz 24 yaşında ve bekar olan Şehit Can’ın tabutunun sarıldığı Türk Bayrağı, şehidin ailesini teselli ederek sabır dileyen Vali Doğan tarafından şehidin babası Abdullah Can’a verildi.
Şehit Can için düzenlenen törene Vali Rahmi Doğan’ın yanı sıra Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir, Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Abülkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Sebahat Özgürsoy Çelik, İsmet Tokdemir, Mehmet Güzelmansur, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Alpaslan Kılınç, İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Yusuf Ziyaeddin Cavlak, HBB Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, Hatay MKÜ Rektörü Prof.Dr. Hasan Kaya, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, ilçe kaymakamları ve belediye başkanlarının yanı sıra şehidin ailesi, yakınları ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.
Şehidimizin kederli ailesine ve sevenlerine sabır, aziz milletimize başsağlığı dileriz.
YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.