HATAY BAROSU’NDAN SOSYETİK GELİNE SUÇ DUYURUSU - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

23 Temmuz 2024 - 01:27

HATAY BAROSU’NDAN SOSYETİK GELİNE SUÇ DUYURUSU

HATAY BAROSU’NDAN SOSYETİK GELİNE SUÇ DUYURUSU
Son Güncelleme :

02 Ağustos 2023 - 16:17

Bu Haber 17 kez okunmuştur.
reklam

Bir dönem Gelinim Olur Musun programında yer alan Sinem U.’nun, hayvanlara su verilmediği iddiasıyla Hatay halkını nefret söylemleri nedeniyle Hatay Barosu suç duyurusunda bulundu.
Büyük felakette derinden etkilenen Hatay’da birçok sorun devam ederken Hataylı depremzedeler bir yandan da sosyal medyadan yapılan saldırılara maruz kalıyor. Bir dönem yayınlanan Gelinim Olur Musun programında bulunan Sinem U., sokak hayvanlarına su verilmediği iddiasıyla sosyal medya hesabından Hatay halkına yönelik ağır ifadeler kullandı. Daha önce de polis memurlarına hakaret suçundan adli para cezası alan U., “45 derecede bir hayvan su içmesin diyorsanız, başınıza gelen her şeyi hak etmişsinizdir”, “Keşke ölseydiniz depremde”, “Ben böyle hayvan düşmanı şehir görmedim”, “vicdansız yaratıklar”, “Hatay’da insan kalmamış” gibi ifadeler kullandı. Sinem U., paylaşımları sonrası kendisini uyaran sosyal medya kullanıcılarını da dava açmakla tehdit etti.
AÇIKALIN: SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
Büyük tepki çeken açıklamaları sonrası Hatay Barosu, Sinem U. hakkında “Halka hakaret”, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama”, “Devletin birlik ve bütünlüğünü bozma” gerekçeleriyle suç duyurusunda bulundu. Hatay Baro Başkanı Av. H. Cihat Açıkalın, “Olaylara kendi penceresinden bakan, kendisi gibi düşünmeyen herkesi ve özellikle de Hatay’ı hedef alıp hakaret eden kişi ve toplulukların arttığını üzülerek gözlemliyoruz” dedi.

“Bu zihniyet ve temsilcileriyle hukuki olarak sonuna kadar mücadele etmeye kararlı olduklarını” belirten Açıkalın, “son günlerde hayvan haklarını bahane ederek deprem mağdurlarını nefret söylemi ile aşağılayan Sinem U. adlı sosyal medya kullanıcısı ile ilgili hukuki süreci başlattık ve takipçisi de olacağız” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.