HATAY BÖLGE HASTANESİ HASTAYA UMUT IŞIĞI OLDU « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ekim 2021 - 07:45

HATAY BÖLGE HASTANESİ HASTAYA UMUT IŞIĞI OLDU

HATAY BÖLGE HASTANESİ HASTAYA UMUT IŞIĞI OLDU
Son Güncelleme :

24 Ocak 2020 - 9:50

Bu Haber 19 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Devlet Hastanesinde ilkler başarılı bir şekilde gerçekleştirilmeye devam ediyor. Navigasyon yardımıyla beyin tümörü ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.
Hatay Devlet Hastanesinde geçen hafta yapılan bir ameliyat, 8 yaşındaki bir hastaya umut oldu.
Dr. Murat Kocaoğlu ve Dr. Alaeddin Kerimoğlu baş ağrısı nedeniyle dış merkezde MRG (Manyetik Rezonans Görüntüleme) çekilip beyin tümörü tanısı konulan çocuk hastayı poliklinikte değerlendirdikten sonra Nöronavigasyon sistemi kullanarak bu ameliyatı yapabileceklerini hasta yakınına bildirdi.
Başarılı geçen ameliyat sonrası ciddi bir problemi olmayan hasta erken dönemde taburcu edildi.
Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Doktorları, “Hastamız 8 yaşında bir kız çocuğu, tümörü 3. Ventrikül dediğimiz beyin boşluğunun arkasında talamus ve beyin sapı gibi hayati fonksiyon merkezlerinin arasında idi.
Bu bölgelerin ameliyatları daha önce hastanemizde yapılamıyordu, hastalar İstanbul, Ankara gibi büyük merkezlere sevk ediliyordu, ancak teknolojik gelişmelerle birlikte bu ameliyatları hastanemizde güvenle yapabilmekteyiz.
Bu noktada bizim teşebbüslerimizden ziyade bölge halkına bu hizmetlerin sunulmasında en büyük destekçimiz olan hastane yönetimine Başhekimimiz Dr Mahmut Bayrakçıoğlu’na katkıları için teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.