HATAY GASTRONOMİ EVİ VE TOROS ÜNİVERSİTESİ ARASINDA STAJ PROTOKOLÜ İMZALANDI - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

23 Temmuz 2024 - 01:50

HATAY GASTRONOMİ EVİ VE TOROS ÜNİVERSİTESİ ARASINDA STAJ PROTOKOLÜ İMZALANDI

HATAY GASTRONOMİ EVİ VE TOROS ÜNİVERSİTESİ ARASINDA STAJ PROTOKOLÜ İMZALANDI
Son Güncelleme :

22 Aralık 2022 - 18:05

Bu Haber 1 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Gastronomi Evi ve Toros Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ile arasında staj protokolü imzalandı.
Hatay Gastronomi Evi’nde gerçekleşen imza toplantısında, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “Gastronomi evimiz bir eğitim yuvası oldu. 4 yılda 88 stajyerimize eğitim desteği verdik. EXPO’daki gastronomi akademimizde 1 yıldır güzel bir çalışma yapıyoruz. Hem çalıştaylar yaptık hem de farklı ülkelerin yemeklerini insanlarla buluşturduk. Ve bu iş için hevesi olan insanlara eğitimler verdik. Hatay yemekleri yüzyıllardır bu şehirde yaşamış her renkten insanın bu şehre bıraktığı bir hediyedir. Bunların yaşamadsı yaşatılması ve geleceğe taşınması lazım. Bugün Toros Üniversitesi ile öğrencilerini burada misafir etme ve eğitim verme üzerine bir sözleşme yaptık” şeklinde konuştu.
Toros Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Çağla Özbek,”Öğrencilerimizin mesleki deneyim kazanması bizim için çok önemli. Son yıllarda gençlerimiz özellikle dünya mutfaklarına çok meraklı. Biz Toros Üniversitesi olarak ülkemiz mutfaklarının ön plana çıkmasını destekliyoruz. Bu anlamda öğrencilerimizin mesleki deneyim kazanması açısından Hatay yemek kültürü ile önemli bir yer tutuyor” dedi.
Protokolün imzalanmasının ardından anı fotoğrafı çektirildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.