HATAY GÜNLERİ 5 TEMMUZ’DA ANKARA’DA YAPILACAK - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Mayıs 2024 - 22:26

HATAY GÜNLERİ 5 TEMMUZ’DA ANKARA’DA YAPILACAK

HATAY GÜNLERİ 5 TEMMUZ’DA ANKARA’DA YAPILACAK
Son Güncelleme :

03 Temmuz 2023 - 17:56

Bu Haber 1 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valiliği himayelerinde ve Hatay Turizm ve Gastronomi Derneği tarafından bu yıl Ankara’da yapılacak olan Hatay Günleri etkinliği 5-9 Temmuz 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Hatay’ın başta gastronomisi olmak üzere tarih, kültür, turizm, sanat alanında tanıtılması için çalışmalarını sürdüren Hatay Turizm ve Gastronomi Derneği, 6 Şubat’ta meydana gelen deprem sonrasında Hatay’ın yeniden ayağa kalkması için 5-9 Temmuz 2023 tarihleri arasında yapılacak olan Hatay Günleri etkinliğini Ankara’da gerçekleştirecek.
SALTAN: BU PROGRAM ESNAFIMIZIN YARALARINI SARACAK
Ankara’da yapılacak olan Hatay Günleri etkinliği öncesinde depremde hayatını kaybeden esnafların mesleğini sürdüren yakınlarına stantları ücretsiz olarak temin eden Hatay Turizm ve Gastronomi Derneği Başkanı Mehmet Saltan, “Medeniyetler Şehri Hatay’ımızda 6 Şubat’ta meydana gelen depremde vefat eden başta esnaflarımız olmak üzere vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.
Evet, zor günlerden geçiyoruz. Fakat bu şehir ve bu şehrin insanı hiçbir zaman umutsuz olmadı. En kısa süre içerisinde hep birlikte yine ve yeniden birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma içerisinde ayağa kalkacağız. Bu yıl Medeniyetler Şehri Hatay’ımızı en iyi şekilde temsil etmek için 5-9 Temmuz 2023 tarihleri arasında Ankara’da Hatay Günleri etkinliğimizi gerçekleştireceğiz.
İnşallah yapacağımız etkinlik Medeniyetler Şehri Hatay’ımızın yaralarının daha hızlı ve en iyi şekilde yaralarının sarılmasına vesile olacaktır. Bu yıl yapacağımız etkinliğimize destek veren kurum kuruluşlara ve esnaflarımıza teşekkür ediyorum. Cenab-ı Allah inşallah bir daha böyle afetlerle bizleri karşılaştırmasın” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.