HATAY GÜNLERİ BAŞLADI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

23 Ocak 2022 - 06:57

HATAY GÜNLERİ BAŞLADI

HATAY GÜNLERİ BAŞLADI
Son Güncelleme :

08 Ekim 2021 - 12:15

Bu Haber 7 kez okunmuştur.
reklam

Pandemi nedeniyle 2 yıl ara veren Hatay Günleri start aldı.
10’uncusu düzenlenen ve 10 Ekim’e kadar sürecek olan “İstanbul’da Hatay Günleri”, yurtiçinden ve yurtdışından gelen ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.
Teması “Barış, Hoşgörü ve Kardeşlik” olan Hatay’ın kültürel zenginliklerini daha geniş kitlelere aktarabilmek, şehrin sosyo-ekonomik gelişimine katkıda bulunmak adına düzenlenen “İstanbul’da Hatay Günleri”nde ziyaretçiler, şehrin sahip olduğu kültür, tarih ve gastronomi mirasını yakından tanıma fırsatı bulacak. Şehrin yerelden globale tanınırlığını ve şehrin ziyaretçi sayısını artırmak hedefiyle düzenlenen organizasyon, sanayi alanında da istihdamı artırmaya dönük çalışmaları teşvik etmeyi amaçlıyor.
SADECE HATAYLI ESNAF VE SANATKÂRLAR YER ALIYOR
Gerçek anlamda Hatay’ın tanıtıldığı organizasyonda, sadece ve sadece Hatay il esnafı ve sanatkarları yer alacak. Medeniyetler diyarı Hatay’ın kültürel zenginliklerini daha geniş kitlelere aktarmayı amaçlayan organizasyonda, Hatay’ın orijinal özelliklerini koruyan özgün ve doğal tatları, el sanatları, tarım ve gıda ürünleri ziyaretçilere tanıtılacak.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.