HATAY KART SATIŞLARI BAŞLADI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Ocak 2022 - 01:47

HATAY KART SATIŞLARI BAŞLADI

HATAY KART SATIŞLARI BAŞLADI
Son Güncelleme :

26 Ekim 2018 - 9:22

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesinin ulaşım konusunda yürüttüğü kentin vizyonunu değiştiren çalışmalar ve yenilikler hız kesmeden devam ediyor. Vatandaşların şehir içinde güvenli ulaşım sağlamaları adına titizlikle çalışmalar gerçekleştiren HBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı, toplu taşımalardaki ödemelerin sistemli olması konusunda yeni bir adım daha attı.
Toplu taşıma araçlarında elektronik ücret toplama sistemine geçilmesi ile ilgili yürütülen çalışmaların tamamlandığını belirten HBB yetkilileri; 22/10/2018 tarihi itibariyle ‘Hatay Kart’ satışlarının başlandığını bildirdi. Ekipler, ‘Hatay Kart’ almak isteyen vatandaşların, Hatay Büyükşehir Belediye binası altında bulunan Hatay Kart Satış Ofisinden kartlarını temin edebileceklerini ifade etti.
Kart bedellerinin Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından tam kart için 7,5 TL, kişiselleştirilmiş kartlar için 12,5 TL olarak belirlendiğinin altını çizen yetkililer, kişiselleştirilmiş kartlar ile indirimli ve ücretsiz seyahat haklarından faydalanmak isteyen vatandaşların sorunsuz bir şekilde biniş sağlayabileceklerini de belirtti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.