HATAY KENT KONSEYİ BAŞKANI ‘NEVİDE KİMYON’ OLDU « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

7 Aralık 2021 - 23:00

HATAY KENT KONSEYİ BAŞKANI ‘NEVİDE KİMYON’ OLDU

HATAY KENT KONSEYİ BAŞKANI ‘NEVİDE KİMYON’ OLDU
Son Güncelleme :

22 Şubat 2015 - 0:39

Bu Haber 28 kez okunmuştur.
reklam

HEDEF AKDENİZ’DE İLK 5 İÇİNE GİRMEK
BAŞKAN SAVAŞ “AMACIMIZ HATAY’I AVRUPA STANDARLARINA GETİRMEK”

Hatay vizyonunun ve hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi adına Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) tarafından kurulan Hatay Kent Konseyi’nin 1. Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Konsey Başkanı Dr. Nevide Kimyon seçildi.

HBB Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantıya HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ile eşi Doç. Dr. Nazan Savaş, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, kamu kurum ve kuruluşu temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Yoğun katılımın olduğu toplantının açılış konuşmasını yapan HBB Başkanı Savaş, kurulan kent konseyinin Hatay’a ve Türkiye’ye hayırlı hizmetler yapacağını ifade ederek, “Bu konsey Hatay’ın ruhuna uygun, herkesi kucaklayan ve ilimizin eksikliklerini hep birlikte çözmemize katkı sağlayacaktır. Hem bizim için hem büyükşehir için itici bir güç olacak. Bu bizim için bir milat olacak. Biz bu çalışmaları birlikte başaracağız, bu tek başına olacak bir iş değil. Hatay’ın çok birikmiş bir sorunu var ve bu sorunu çözmek sadece 3-4 bin kişiyle olmaz” dedi.

Var olan sorunların Hatay’ın bütün dinamikleriyle, ortak akılla, güçle ve aynı yöne giderek çözülmesi gerektiğine vurgu yapan Başkan Savaş, “Konsey burada devreye girerek, sorunları bize söyleyecek. Hatay’ın geleceğine yön verecek. Bizim amacımız Hatay’ı daha güzel, yaşanabilir ve Avrupa standartlarında gelişmiş şehirler haline getirmektir” ifadelerini kullandı.

Akdeniz çanağında 42 ülke ve yüzlerce şehrin olduğunu hatırlatan Başkan Savaş, “Hedefimiz Hatay’ı Akdeniz’de ilk 5 şehir haline getirmek. Bu hedefe inşallah bütün hemşehrilerimiz ile birlikte yürüyeceğiz. Hatay halkının hem duasına hem yardımına ihtiyacımız var. Bu kutsal bayrak altında kurduğumuz Konsey’de görev yapacak arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Başkan Savaş’ın yaptığı konuşmanın ardından Divan Başkanı olarak seçilen Ali Gündüz ve üyelerinin yönettiği toplantıda gündem maddeleri görüşülüp oylandı.

Tek liste halinde seçime girilen genel kurulda Hatay Kent Konseyi Başkanlığına Dr. Nevide Kimyon seçilirken yürütme kurulu üyeleri ise şu şekilde sıralandı:

Asil Üyeler: Aydıner Kalacı, Mahmut Gülcü, Yusuf Berkyürek, Levent Yılmaz, Yusuf Yener, Muhsin Hurigil, Hayri Şahin, İbrahim Cesur, Abdulmecid Cesur, Leman Kuseyri, Şükran Düzen, Ahmet Benli.

Yedek Üyeler: Ahmet Öcal, Metin Daşçıoğlu, Eren Paşa, Erdal Uğurlu, Ahmet Şamil Akın, Ahmet Genç, Yavuz Ateş, Murat Mülayim, Halil Küçükoğlu, Mehmet Keskin.

HATAY KENT KONSEYİ BAŞKANI 'NEVİDE KİMYON' OLDU (6)HATAY KENT KONSEYİ BAŞKANI 'NEVİDE KİMYON' OLDU (1)

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.