HATAY ORTAK AKIL İLE GELİŞECEK - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

22 Mayıs 2022 - 07:56

HATAY ORTAK AKIL İLE GELİŞECEK

HATAY ORTAK AKIL İLE GELİŞECEK
Son Güncelleme :

22 Ekim 2019 - 8:41

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Kent Konseyi, Hatay’ın sahip olduğu değerleri ön plana çıkarmak ve kent sorunlarının neler olduğunu tespit ederek bunlara ilişkin çözüm önerileri ortaya koymak için nitelikli çalışmalara imza atıyor.
Hatay Kent Konseyi Ortak Akıl Çalıştayı Programı, 19 Ekim Cumartesi günü Hatay Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları(HATMEK)’te gerçekleştirildi. Hatay’ın ekonomik, kültürel, sosyal açıdan değişim ve gelişimi için düzenlenen çalıştaya Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın yanı sıra Hatay Kent Konseyi Başkanı Dr. Nevide Kimyon, Hatay Kent Konseyi üyeleri, Hatay Büyükşehir Belediyesi personelleri, akademisyenler, meslek odası temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.
Çalıştayda katılımcılar, “Hatay’ın en önemli sorunları nelerdir?”, “Sorunların çözümünde görev alması gereken öncü kurumlar hangisi ya da hangileridir?”,”Hatay’ın üzerinde durulması gereken en önemli konuları, varlık potansiyelleri nelerdir?”soruları ile ilgili beyin fırtınası gerçekleştirerek görüşlerini dile getirdi.
Çalıştayda konuşan Başkan Savaş, “Hatay’ın geleceği adına farklı görüşlerle ama ortak akılla hareket edebilmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bugün burada bir ilki yaşıyoruz. Katılım gösteren herkese teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.
Dr. Nevide Kimyon ise, “Biliyoruz ki Hatay’da yaşayan herkes Hatay’ı çok seviyor. Herkesin Hatay hakkında bir fikri var. Herkes sorunların çözümüne dair fikir üretme potansiyeline sahip. Bugün bu potansiyeli değerlendirmek için bu çalıştayı gerçekleştiriyoruz” açıklamalarında bulundu.
Katılımcılar gruplar halinde sorunları ve çözüm önerilerini masaya yatırdı. Çalıştay içerisinde sunulan projeler ve çözüm önerileri değerlendirildi. Etkinliğin ardından duygu ve düşüncelerini dile getiren katılımcılar, Hatay’ın ortak akıl ile gelişmesinin şehrin vizyonuna büyük katkı sağlayacağını dile getirerek emeği geçen herkese teşekkürlerini ilettiler.
Çalıştay toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.