HATAY SAHİLLERİ HBB’YE EMANET - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

23 Temmuz 2024 - 01:32

HATAY SAHİLLERİ HBB’YE EMANET

HATAY SAHİLLERİ HBB’YE EMANET
Son Güncelleme :

28 Ağustos 2023 - 17:37

Bu Haber 1 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi, denize kıyısı olan 7 ilçede deniz ve sahillerde gerçekleştirdiği temizlik çalışmalarına devam ediyor.
HBB Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler denize kıyısı olan İskenderun, Arsuz, Dörtyol, Erzin, Payas, Samandağ ve Yayladağı’nda 80 personel ile deniz ve kıyı temizliği çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Yetkililer, Arsuz ilçesinde denizden gelerek kıyıya ulaşan ancak kaynağı belli olmayan petrol kirliliğinin, kıyılarda birikme riskine karşı gerekli tedbirlerin alındığını belirtti.
Hatay kıyı şeridi boyunca deniz canlıları, deniz kaplumbağaları ve kuşların yaşamlarını etkilememesi, ekosistemin korunması, atıkların kuma gömülmemesi ve kıyı kirliliğinin kontrol altına alınması amacıyla petrol atıklarının temizlik çalışmaları ekipler tarafından titizlikle yürütülüyor.
Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekiplerince yapılan temizlik çalışmaları, kirlilik tamamen ortadan kalkana kadar kararlılıkla devam edecek.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.