HATAY ŞEHİDİNİ UĞURLADI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Eylül 2021 - 15:37

HATAY ŞEHİDİNİ UĞURLADI

HATAY ŞEHİDİNİ UĞURLADI
Son Güncelleme :

12 Ocak 2016 - 9:41

Bu Haber 24 kez okunmuştur.
reklam

BİNLERCE İNSAN SOĞUK VE YAĞIŞLI HAVAYA ALDIRMADI VE SON YOLCULUKTA ŞEHİDE GÖREVİNİ YERİNE GETİRDİ
Diyarbakır’ın Sur ilçesinde PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Metin Kıldış’ın cenazesi, helallik alınmak üzere İskenderun ilçesinde bulunan baba evine getirildi. Şehit Kıldış’ın 4 aylık hamile olan eşi Tuba Kıldış ile baba İlyas Kıldış’ın feryatları yürek dağladı.
Bingöl’de görevli olan şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Metin Kıldış, geçici görev için gittiği Diyarbakır’ın Sur ilçesinde PKK’lı teröristlerce girilen çatışmada ağır yaralanmış, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.
Şehit Kıldış’ın İskenderun Gültepe Mahallesi’ndeki baba ocağına şehadet haberi dün akşam saatlerinde verilmişti. Kırıkhan ilçesi doğumlu olan şehit Kıldaş’ın cenazesi bugün helallik alınmak üzere önce İskenderun’da baba ocağına getirildi. Ambulansın arka kapısının açılması ile Türk bayrağına sarılı şehit Kıldış’ın tabutunu gören 4 aylık hamile eşi Tuba Kıldış, gözyaşlarına boğuldu. Kendisine ağlama diyenlere “Yandım ben susun” şeklinde cevap veren ve okunan dualara gözyaşları içerisinde “amin” diyen şehit eşi, kendisine sarılan şehit annesi Hatice Kıldış’a “Benim yuvam yıkıldı, başkalarının yuvaları yıkılmasın Allah’ım” diyerek feryat etti. Güçlükle ayakta duran ve hamile olduğu için askerlerin bir an olsun kollarını bırakmadığı Tuba Kıldış, şehit olan eşinin tabutuna, “Metin’im niye bıraktın beni” diyerek sarıldı.
Şehit Jandarma Astsubay’ın Uzman Çavuş olan erkek kardeşi Ercan Kıldış ise cenazeye ağabeyinin astsubay elbisesini giyerek katıldı. Ambulansta oğlunun tabutunu görmesi ile birlikte sinir krizleri geçiren baba İlyas Kıldış ise “Oğlum, pamuğum, gülüm, bir tanem gitti” diye hıçkıra hıçkıra gözyaşlarına boğuldu. Ayakta durmakta zorluk çeken baba Kıldış, sağlık görevlilerinin yardımıyla ambulansa götürüldü.
Şehit Kıldış’ın fabrika işçisi olan büyük ağabeyi Murat Kıldış’ın 3,5 yaşındaki oğlu minik Yusuf ise, şehit olan amcasını asker olan diğer amcasının kucağında gözyaşları ile karşıladı.
Şehit Kıldış’ın cenazesi alınan helalliğin ardından defnedilmek üzere doğup büyüdüğü Kırıkhan ilçesine götürüldü.
Şehit Astsubay Metin Kıldış/ın Ulu Camide kılınan cenaze namazına Kırırkhan halkı büyük ilgi gösterdi. Bölge milletvekilleri. Hatay Valisi. İlçe kaymakamı. Belediye Başkanları cenaze safında yer aldılar.
Kılınan Cenaze namazı ardından şehit astsubayın tabutu bir süre omuzlarda taşındı. Yeni mezarlıktaki şehitliğe götürülen şehid. Tüm katılımcıların gözyaşlarıyla toprağa defnedildi.
Kırıkhan/daki törenlere vatandaşlar büyük ilgi gösterdiler ve binlerce insan vatanı uğruna şehit düşen astsubay Metim Kıldış’ı son yolculuğunda yalnız bırakmadılar.
6025632606740871013437960162
Astsubay-Kıdemli-Çavuş-Metin-Kıldış-3-700x394DSC_0207_MANAETKIRIKHANLI_METN_KILDA12509806_965006060245439_173182786489523995_n

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.