Hatay Valiliği: Reyhanlı’da Araç Altında Bulunan Patlayıcıyı El Yapımı Uzaktan Kumandalı - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

20 Mayıs 2024 - 13:17

Hatay Valiliği: Reyhanlı’da Araç Altında Bulunan Patlayıcıyı El Yapımı Uzaktan Kumandalı

Hatay Valiliği: Reyhanlı’da Araç Altında Bulunan Patlayıcıyı El Yapımı Uzaktan Kumandalı
Son Güncelleme :

03 Nisan 2015 - 22:37

Bu Haber 9 kez okunmuştur.
reklam

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde Suriye plakalı aracın altına bırakılan patlayıcının el yapımı olduğu açıklandı. Valilik söz konusu patlayıcının Suriye içindeki muhalif grupların kendi aralarındaki ihtilaflara bağlı olarak yerleştirildiğinin değerlendirildiğini de açıkladı.
Hatay Valiliği’nin konu ile ilgili resmi internet sitesinden yaptığı açıklama şöyle: “03 Nisan 2015 Cuma günü saat 13.00 sıralarında İlimiz Reyhanlı İlçesinde güvenlik birimlerine yapılan ihbar ile Bağlar Mahallesi Mimar Sinan Caddesi’nde bulunan Suriye uyruklu C.D. isimli şahsa ait Suriye plakalı bir aracın altında patlayıcı madde bulunduğu bildirilmiştir. Olay yerine giden güvenlik güçleri tarafından güvenlik çemberi oluşturulmuş, olay yerine gelen bomba imha ekiplerinin müdahalesi ile uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcı madde kontrollü olarak saat 15.10’da etkisiz hale getirilmiştir. Söz konusu patlayıcının Suriye içindeki muhalif grupların kendi aralarındaki ihtilaflara bağlı olarak yerleştirildiği değerlendirilmektedir. Konu ile ilgili olarak adli ve idari tahkikat devam etmektedir.” denildi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.