Hatay Valiliğinden ‘Dolandırıcı’ Uyarısı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

21 Ekim 2021 - 02:55

Hatay Valiliğinden ‘Dolandırıcı’ Uyarısı

Hatay Valiliğinden ‘Dolandırıcı’ Uyarısı
Son Güncelleme :

22 Haziran 2018 - 8:43

Bu Haber 11 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valiliği, kendilerini valilik personeli olarak tanıtan dolandırıcılara karşı vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.
Hatay Valiliğinin internet sitesinden yapılan açıklamada, Vali Erdal Ata ve valilik makamından aradıklarını söyleyerek para yardımı talebinde bulunarak dolandırıcılık yapmaya çalışanlara itibar edilmemesi gerektiği belirtildi.
Açıklamada, “Bazı şahısların iş insanlarını ve hayırseverleri Vali Erdal Ata veya valilik makamı adına aradığını söyleyerek çeşitli gerekçelerle para yardımı talebinde bulundukları ve bu şekilde dolandırıcılık yapmaya çalıştıkları valiliğimize gelen bilgilerden anlaşılmıştır. Vatandaşlarımızın bir mağduriyet yaşamamaları için kendilerini para veya yardım talebi ile arayan kişilere itibar etmemeleri, bu ve benzeri bir durum ile karşılaştıklarında derhal polis 155 veya jandarma 156 birimine müracaat ederek bilgi vermeleri ya da Hatay Valiliği 0326 2146210 ile irtibat kurarak bilgi paylaşmaları, suç işleyen kişilerin yakalanmasına yardımcı olacaktır. Bu vesileyle hayırsever iş insanları, esnaf ve vatandaşlarımıza bir kez daha hiçbir kamu görevlisinin telefonla arayarak kimseden ihtiyaç sahipleri için para ve yardım talep etmeyeceği hususunu saygıyla hatırlatırız” ifadelerine yer verildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.