HATAY VALİLİĞİNE ÇAĞRIMIZ “2 HASTANE SAĞLIK HİZMETİNE AÇILABİLİR” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Temmuz 2021 - 21:13

HATAY VALİLİĞİNE ÇAĞRIMIZ “2 HASTANE SAĞLIK HİZMETİNE AÇILABİLİR”

HATAY VALİLİĞİNE ÇAĞRIMIZ “2 HASTANE SAĞLIK HİZMETİNE AÇILABİLİR”
Son Güncelleme :

07 Aralık 2020 - 16:22

Bu Haber 7 kez okunmuştur.
reklam

Kovid salgınının yoğun olarak gözüktüğü ilimizde, ruhsatları askıda bulunan 2 özel hastanenin yapılacak düzenlemelerle sağlık hizmetine açılması bekleniliyor.
Hatay’da Kovid salgın hasta sayısının yüzde 100 oranında artmasıyla Hastanelerin yoğun bakımları hastalara cevap veremez oldu. Çok sayıda hastanın hastanelerde yer olmaması nedeniyle tedavileri evlerinde gerçekleştirilmeye başlandı. Ancak, Hatayda bulunan ve borçları nedeniyle ruhsatları askıda bulunan 2 hastanenin tedavi merkezleri olarak kullanılmasının önünün açılması çözüm olarak öne çıkıyor.
Kırıkhan’da bulunan Özel Kırıkhan Can Hastanesi ile Reyhanlı’daki Özel Sevgi hastanelerinin ruhsatları borçları nedeniyle askıya alındı ve hizmete kapandı. Kırıkhan Can Hastanesi 59 yatak kapasitesi ve 14 yoğun bakıma sahip bulunuyor. Reyhanlı Özel Sevgi Hastanesi ise 80 yatak kapasitesi ile 30 yoğun bakıma sahip bulunuyor.
Her 2 hastanede yapılacak düzenleme ile hasta tedavisinde kullanıma getirebilecek düzeyde olduğu belirtiliyor. Salgın hastalık döneminde hastalara umut kaynağı olacak bu 2 hastane konusunda, Sağlık Bakanlığı ile Hatay Valiliğinin girişim başlatması bekleniliyor.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.