Hatay’da Covid- 19 Denetimleri Devam Ediyor - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Mayıs 2023 - 15:38

Hatay’da Covid- 19 Denetimleri Devam Ediyor

Hatay’da Covid- 19 Denetimleri Devam Ediyor
Son Güncelleme :

24 Eylül 2020 - 16:41

Bu Haber 18 kez okunmuştur.
reklam

İçişleri Bakanlığı Covid-19 Ek Tedbirleri Genelgesi uyarınca, 81 İl’de eş zamanlı olarak yapılan denetimlerde “Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganıyla, vatandaşları bilinçlendirmek ve salgınla mücadeleyi hep birlikte gerçekleştirmek amacıyla Hatay Vali Vekili Aydın Tetikoğlu Antakya İlçemizde bulunan Uzun Çarşı’da esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek maske takılmasının önemi konusunda uyarılarda bulundu.
23 Eylül 2020 Çarşamba günü saat 14.00’te ülkemizde artan korona virüs vakalarının önüne geçmek ve farkındalık yaratmak amacı ile Uzun Çarşı’da gerçekleşen denetimlerde konuşan Vali Vekili Aydın Tetikoğlu, “Türkiye’nin şuan her yerinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen genel denetim uygulamasını bizde ilimizde gerçekleştiriyoruz. Bu denetimlerdeki amaç ceza uygulamak değil maske mesafe, hijyen kuralına dikkat çekmek ve halkımızı bu konuda bilinçlendirmek. Tüm dünyayı etkileyen bir sağlık sorunu ile karşı karşıyayız bu virüsü yenebilmemizin en kolay yolu da kurallara uymamızdan geçmekte. Eğer biz gerekli olan maske mesafe ve temizlik kurallarına uyarsak bu vakalarla daha az karşılaşırız. İlimizin vaka artış sayılarında Türkiye ortalamasının altında olması memnuniyet verici bir husus. Alınan tedbirlere gerekli hassasiyeti gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ediyor aynı duyarlılığın devam etmesini diliyorum.” dedi.
Denetimlerde Vali Vekili Aydın Tekinoğlu’na, Hatay İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, Kasaplar Odası Başkanı Sabit Ak, Uzun Çarşı Dayanışma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Mehmet Gündüz, Hatay Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Ahmet Beşir Günay eşlik etti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.