Hatay’da Fahri Trafik Müfettişliği Müessesesi Kuruldu « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

6 Aralık 2021 - 19:57

Hatay’da Fahri Trafik Müfettişliği Müessesesi Kuruldu

Hatay’da Fahri Trafik Müfettişliği Müessesesi Kuruldu
Son Güncelleme :

14 Ekim 2016 - 11:18

Bu Haber 16 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valiliği ilimizin dahilinde Fahri Müfettişlik Müessesesi kurulduğunu belirterek, gönüllü fahri müfettişlik yapmak isteyenlerin müracaat edebileceklerini belirtti.
Konuyla ilgili Valilik sitesinden yapılan açıklama şöyle:
Karayolları Trafik Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince trafikte güvenliğine katkıda bulunmak, denetim hizmetlerinde görevli personele yardımcı olmak, sürücülere her zaman ve her yerde denetlendikleri duygusunu yerleştirmek ve vatandaşlarımızın doğrudan denetime katılımını sağlamak amacıyla gönüllülük esasına dayalı olarak, Fahri Trafik Müfettişliği müessesesi kurulmuştur.
Hatay ili kontenjanından Fahri Trafik Müfettişliğine başvuruda bulunmak isteyen ve aşağıda belirtilen şartları taşıyan adayların müracaat evraklarını içerir dosyayı hazırlayarak Valilik Makamına hitaben dilekçe ile 19 Ekim 2016 tarihine kadar Hatay Valiliği Evrak İşlemleri Şefliğine müracaat etmeleri gerekmektedir.
Aranan Şartlar
1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
2. En az kırk yaşında olmak,
3. En az yüksekokul mezunu olmak,
4. En az on yıllık sürücü belgesi sahibi olmak,
5. Asli kusurlu olarak ölümlü veya yaralamalı trafik kazasına sebebiyet vermemiş olmak,
6. Müracaat tarihinden geriye doğru beş yıl içerisinde, hakkında 100 ceza puanı uygulaması sonucu sürücü belgesinin geri alınmamış olması,
7. Kamu hizmetlerinden yasaklı olmamak,
8. Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlara, zimmet, ihtiras, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç, kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.