“HATAY’DA, İLÇELERİNDE DE İTTİFAK KURACAĞIZ” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Ekim 2021 - 08:53

“HATAY’DA, İLÇELERİNDE DE İTTİFAK KURACAĞIZ”

“HATAY’DA, İLÇELERİNDE DE İTTİFAK KURACAĞIZ”
Son Güncelleme :

04 Ocak 2019 - 12:49

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, MHP İlçe Başkanı Turan Bozkurt, 24 Haziran Hatay Milletvekili adayı İbrahim Gül ve partililerle birlikte İskenderun Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.
Cumhur ittifakı çerçevesinde Hatay Büyükşehir için AK Parti adayını destekleyeceklerini belirten MHP’li Kaşıkçı, “Hatay’da, ilçelerinde de ittifak kuracağız. İlçe ittifakları genel merkezlerde değerlendiriliyor” dedi.
Milletvekili Kaşıkçı 24 Haziran seçimlerinde bir takım olumsuzluklar yaşandığına da vurgulayarak “Değerlendirmeye alınmasını umuyoruz. Biz 24 Haziran öncesindeki motivasyonu yeniden yakalamak istiyoruz. İlçeler bazında adayların belirlenmesinde ise nihai kararı Genel Merkezler verecektir. Her koşulda adaylarımız kim olursa olsun, birlikte çalışacağız, destek vereceğiz” diye konuştu.
‘TAKİP EDECEĞİZ’
TBMM’de Hatay’ın sorunlarıyla ilgili yaptığı konuşmaya da değinen Kaşıkçı, Ulaştırma Bakanı’nın ziyaret etmesiyle ilgili şunları söyledi: “Hatay’ın sorunlarını belirli bir üslup içinde anlattık. Hatay’ın karayollarıyla ilgili önemli sorunları var. Yayladağı yolu 16 yılda bitirilmedi. 27 km. Altınözü yolu var, başlanmadı. Yazın Belen kilitleniyor. Adana yolu Sarımazı da bitiyor. Bu yolun projesinde Bakras’a doğru sürmesi var. Tünel konusu var. Diğerlerini de anlattım. Sayın Bakan bunları planlamaya aldıklarını söyledi. Bunları takip edeceğiz.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.