Hatay’da Ramazan Bayramı Coşkusu « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ekim 2021 - 07:01

Hatay’da Ramazan Bayramı Coşkusu

Hatay’da Ramazan Bayramı Coşkusu
Son Güncelleme :

07 Haziran 2019 - 11:56

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

İlimizde Milletin, Devlet ile buluşmasının en güzel örneklerinden birinin sergilendiği, gelenekselleşen Halkla Bayramlaşma programı Hatay Valisi Rahmi Doğan başta olmak üzere ilimiz protokolü, farklı inanç ve kültürlerden birçok vatandaşımızın katılımı ile Antakya Atatürk Parkı’nda gerçekleştirildi.
Ramazan Bayramı’nın birinci günü olan 04 Haziran 2019 Salı günü saat 13.00’te Antakya Atatürk Parkında gerçekleştirilen bayramlaşma törenine Vali Doğan’ın yanı sıra İlimiz Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Abdülkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, İsmet Tokdemir, Lütfi Kaşıkçı, Serkan Topal, Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, 2’nci Hudut Alayı Komutanı Piyade Albay Ahmet Gürbüz, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, İskenderun Üniversitesi Rektör Vekili Doç. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu, Vali Yardımcıları Erol Özkan, Tolga Polat, Mahmut Hersanlıoğlu ve Salih Altun, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, Katolik Kilisesi Ruhani Lideri Domenico Bertogli , Musevi Cemaati Temsilcisi Şaul Cenudioğlu, Ortodoks Kilisesi Ruhani Reisi Can Delüller, Protestan Kilisesi Ruhani Lideri Yakup Chang, Hatay Ermeni Cemaati Vakfı Başkanı Cem Çapar, Alevi Cemati Başkanı Nasrettin Eskiocak, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Yılmaz Kırgel , İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Sahil Güvenlik Grup Komutanı Yarbay Çağın Taşkın, İlçe Belediye Başkanları, HESOB Başkanı Abdülkadir Teksöz,İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, kanaat önderleri, dernek ve oda başkanları, siyasi parti temsilcileri, kurum il müdürleri ile çok sayıda vatandaşımız katıldı.
Bayramlaşma programında, Vali Doğan ve ilimiz protokolü vatandaşlarımızla tek tek bayramlaşarak bayramın ülkemize, milletimize, kentimize sağlık, huzur ve esenlik getirmesi temennisinde bulundular.
Bayramlaşma programı, HBB tarafından hazırlanan ikramların sunulması ile devam etti.
Yüzyıllardır karşılıklı hoşgörü ve huzur ikliminde farklı inanç ve kültürlere ait Bayramların insanî ve dinî güzelliklerin birlikte yaşandığı, birlik, beraberlik, sevgi ve saygının güzel örneklerinin sergilendiği, toplumun bütün kesimlerinin birbiriyle kaynaştığı paylaşma ve dayanışma günleri olduğu bir kere daha yaşanarak tüm dünyaya gösterildi.
Hatay Valiliği tarafından düzenlenen bayramlaşma töreni; günün anısına, ilimiz protokolünün, inanç temsilcilerinin, STK, dernek ve oda başkanları, siyasi parti il temsilcilerinin Hatay’ın birlik ve beraberliğinin bir göstergesi olarak günün anısına hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.