HATAY’I KALKINDIRACAĞIZ - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

25 Mayıs 2022 - 12:09

HATAY’I KALKINDIRACAĞIZ

HATAY’I KALKINDIRACAĞIZ
Son Güncelleme :

17 Eylül 2020 - 18:41

Bu Haber 9 kez okunmuştur.
reklam

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Hatay Gazeteciler Cemiyetine gerçekleştirdiği ziyarette Hızlı tren ağına Antakya’nın bağlanması, su sorunu ve buna bağlı olarak sulu tarım önemine dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
SULU TARIMI YOĞUNLAŞTIRMAMIZ LAZIM
Hatay’da ki su sorununu ve bu sorundan etkilenen tarıma değinen Kaşıkçı: Su tarımına yoğunlaşmamız lazım susuz tarımdan ziyade sulu tarımın daha çok kazancı mevcuttur, bunun için öncelikle tarımda su sorunu yaşayan Yayladağı, Hassa, Reyhanlı ve Kırıkhan ilçelerimizin köylerine su imkânı sağlamalıyız çiftçilerimiz daha rahat edecek daha verimli ürünler yetiştirip daha fazla kar sağlayacak bunun için göller kurmak lazım sulama gölleri bu sorunu çözecek tek kurtuluştur” dedi.
HIZLI TRENDEN FAYDALANMAK İSTİYORUZ
Kaşıkçı projelendirilmiş olan Ankara, Konya, Karaman, Mersin, Adana, Osmaniye ve Gaziantep illerini bir birine bağlayarak bu iller üzerinden geçecek hızlı tren projesine Hatay’ı dâhil etmek istediklerini söyledi. Hassa ve Kırıkhan üzerinden Hızlı Trenin Antakya’ya ulaşması şehrimize ayrı bir renk katacak ifadesini kullandı.
Hızlı tren projesi Adana, Osmaniye ve bizi atlayıp Gaziantep’e geçiyor haritada bizim olmadığımızı gördük ve Hatay neden faydalanmasın, Hatay’da birleşmesi lazım dedik.
Cemiyet ziyaretinde konuşan Kaşıkçı, Antakya ile Islahiye birleşebilir mi böyle bir çalışma. 97.5 km ekstra bir hat Devlet Demiryolları’ndan istedik. Antakya Küçük Dalyan’da bir başlangıç istasyonu, Kırıkhan, Hassa, Islahiye ile birleşecek öyle devam edecek” şeklinde ifade etti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.