‘HATAY’IN BÜTÜN SAMİMİYETİNİ VE GÜZELLİĞİNİ HATAY GÜNLERİ’NE TAŞIDIK’ « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

30 Kasım 2021 - 03:50

‘HATAY’IN BÜTÜN SAMİMİYETİNİ VE GÜZELLİĞİNİ HATAY GÜNLERİ’NE TAŞIDIK’

‘HATAY’IN BÜTÜN SAMİMİYETİNİ VE GÜZELLİĞİNİ HATAY GÜNLERİ’NE TAŞIDIK’
Son Güncelleme :

11 Ekim 2016 - 8:59

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

TRT Çukurova Radyosunun konuğu olan HBB başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “Hatay’ın bütün samimiyetini ve güzelliğini Hatay Günleri’ne taşıdık.” dedi.
Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, medeniyetler şehri Hatay’ın zenginliklerini en doğru biçimde tanıtarak şehrin hak ettiği değere ulaşması için yoğun çaba harcıyor. Hatay’ın ekonomik, sosyal ve kültürel canlılığını sağlamak üzere büyük emekler veren HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, kadim şehri TRT Çukurova Radyo dinleyicilerine anlattı.
5-9 Ekim tarihleri arasında İstanbul Yenikapı’da gerçekleştirilen Hatay Günleri hakkında açıklamalarda bulunan HBB Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, “Medeniyetler başkenti Hatay’ın bütün samimiyetini ve güzelliklerini Hatay Günleri’ne taşıdık. Hatay, 13 ayrı medeniyete ev sahipliği yapmış her yönüyle zengin bir ilimiz. İpek ve Hac yollarının da topraklarından geçtiği Hatay, Roma döneminin de üç büyük şehirleri arasında. Bu birikimin farkındalığıyla bizler yıllarca kardeşçe yaşamış bu şehrin değerlerini İstanbul’a taşıma gayretiyle hareket ettik.
İstanbul’a Hatay’ın bir nevi demosunu götürüyoruz. Ancak istiyoruz ki tüm dünyadan dostlarımız Hatay’a gelip kültürel birikimimizi ve doğal güzelliklerimizi görsünler” ifadelerine yer verdi.
Komşu ülkelerde yaşanan istenmeyen çatışmaların Hatay’da yaşanıyormuş gibi gösterildiğini ve bunun şehirle ilgili olumsuz bir algı oluşmasına neden olduğunu ifade eden HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “Hatay’ın savaş alanı olduğunu sanıyorlar. Ama Hatay’da sanıldığının aksine sükunet ve barış hakim. Tarihi, kültürel birikimiyle medeniyetler şehri Hatay’ı herkesin tanımasını diliyor ve dünyanın her yerinden insanı şehrimizde ağırlamayı istiyoruz” şeklinde konuştu.
(Haber Merkezi)

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.