HATAY’IN DENİZ VE SAHİLLERİ HBB’YE EMANET - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Mayıs 2024 - 23:30

HATAY’IN DENİZ VE SAHİLLERİ HBB’YE EMANET

HATAY’IN DENİZ VE SAHİLLERİ HBB’YE EMANET
Son Güncelleme :

01 Eylül 2022 - 18:44

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi denize kıyısı olan 7 ilçede de deniz ve sahillerde gerçekleştirdiği temizlik çalışmalarına devam ediyor.
Büyükşehir Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığına bağlı ekiplerce gerçekleştirilen temizlik çalışmalarında çöp ve atıklar toplanarak sahillerden uzaklaştırılıyor.
HBB iki adet deniz temizleme teknesi ile deniz yüzeyindeki atıkları temizliyor. Denizde yüzer halde bulunan veya birikinti yapan atıklar konveyör bantlı tekne toplanıyor.
Gelecek nesillere tertemiz ve sağlıklı bir çevre bırakmayı amaçladıklarını belirten ekipler, temmuz ayında başlayan temizlik çalışmalarının aralık ayına kadar devam edeceğini açıkladı.
Büyükşehir yetkilileri son olarak deniz ve kıyı temizliği konusunda vatandaşların üzerine düşen görevi yapması ve hassasiyet göstermesi gerektiğini ifade etti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.