HATAY’IN DENİZ VE SAHİLLERİNDEN ÜÇ AYDA 509 TON ATIK UZAKLAŞTIRILDI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

9 Aralık 2021 - 16:18

HATAY’IN DENİZ VE SAHİLLERİNDEN ÜÇ AYDA 509 TON ATIK UZAKLAŞTIRILDI

HATAY’IN DENİZ VE SAHİLLERİNDEN ÜÇ AYDA 509 TON ATIK UZAKLAŞTIRILDI
Son Güncelleme :

07 Temmuz 2017 - 8:51

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Erzin’den Samandağ ilçesine kadar 186 km’lik sahil şeridini düzenli olarak temiz tutabilmek amacıyla çalışmalara ara vermeden devam ediyor.
Hatay’da hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği son günlerde sahillerin ziyaretçi akınına uğraması ile temizlik çalışmalarına hız veren Çevre Koruma Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, sahilleri çevre ve insan sağlığına uygun hale getirmek için yoğun çaba harcıyor.
Asi Nehri’nin denizlere taşıdığı atıklar ve vatandaşların ambalaj atığı ve çöplerini sahilde bırakması sonucunda kirlilikle karşı karşıya kalan Hatay kıyıları HBB’nin özverili çalışmalarıyla temizleniyor.
Kirliliğe engel olmak, sahilleri ziyaret eden vatandaşların temiz bir ortamda denize girmesini sağlamak amacıyla çalışan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, 80 temizlik personeli, iki deniz yüzeyi temizlik teknesi ve iki kum eleme makinesi ile düzenli bir şekilde çalışmaya devam ediyor.
Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, deniz ve sahil temizliği sezonunun ilk üç ayının geride kaldığını ve bu çalışmalar kapsamında şimdiden 509 ton atığın toplandığını belirtti. Daire Başkanlığı yetkilileri vatandaşları da bu temizlik seferberliğine ortak olmaya çağırdı.
Daire Başkanlığı yetkilileri gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin yaptığı açıklamada, “Etrafı denizlerle çevrili bir kent olarak sahip olduğumuz doğal güzelliklerin farkına varmalı ve bunları ısrarla korumayı sürdürmeliyiz. Geçtiğimiz günlerde yaşanan yüksek sıcaklıklar ile vatandaşlarımızın serinlemek amacıyla deniz ve sahillerimize akın etmesi bunun bir göstergesi daha olmuştur. Fakat mesele sadece sahip olmak değil korumak, temiz tutmak ve gelecek nesillere zarar vermeden doğal bir şekilde bırakmaktır. Biz Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı olarak sahil ve denizlerde temizlik çalışmalarımıza devam ediyoruz, denize girmek amacıyla sahillere gelen vatandaşlarımızın da bu çabaya ortak olmasını ve sahillerden ayrılırken çöp ve atıklarını sahile bırakmamalarını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.
IMG_5771

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.