HATAYLI GAZETECİLERDEN HATAYSPOR YÖNETİMİNE SERZENİŞ “HABERLERİ ULUSAL BASINDAN ÖĞRENİYORUZ” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

6 Ağustos 2021 - 06:11

HATAYLI GAZETECİLERDEN HATAYSPOR YÖNETİMİNE SERZENİŞ “HABERLERİ ULUSAL BASINDAN ÖĞRENİYORUZ”

HATAYLI GAZETECİLERDEN HATAYSPOR YÖNETİMİNE SERZENİŞ  “HABERLERİ ULUSAL BASINDAN ÖĞRENİYORUZ”
Son Güncelleme :

13 Ağustos 2020 - 18:20

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Beyzade Fm & Tv’de Hasan Yetmez’in hazırlayıp sunduğu 90+1 programının bu haftaki canlı yayın konukları İHA Hatay Muhabiri Gökhan Aklan ve Söz Gazetesi Muhabiri Mustafa Dilek oldu.
Hatayspor’un transfer gelişmelerinin konuşulduğu programda gazeteciler yerel basının hiçe sayılıp, haberleri ulusal basından duyduklarını dile getirerek serzenişte bulundu.
Hatayspor basın sözcüsünün kendilerine bilgi vermediği için sitem eden yerel gazeteciler, bu sorunun daha öncede yaşandığını belirterek acilen çözülmesi gerektiğini dile getirdi.
Son olarak Hatayspor’un Braga’dan kiraladığı Pablo Santos’un transfer haberini ulusal basından öğrendiklerini dile getiren Gazeteci Hasan Yetmez, “Yerel basının her zaman kalıcı ve takım düşse bile yanlarında olduğunu dile getirerek, “Bunları konuşunca sonra Hatayspor düşmanı ilan ediyorlar. Ulusal basın bangır bangır yayın yapıyor Hatay’da hiçbir gazetecinin haberi yok. Böyle bir şey olabilir mi? Hatayspor Süper Lig’e çıkınca neden sevindik. Bizden başkası bu takımın başarı için daha çok sevinmez. Ben transfer haberlerini neden İstanbul’daki gazetecilerden duyayım” dedi.
İHA Hatay Muhabiri Gökhan Aklan da “Sevdiğimiz değerli meslektaşımız Hatayspor basın sözcüsü Rahmi Vardı abimiz neden Hatay’daki basın mensuplarını eş zamanlı bilgilendirmiyor anlamıyorum. En çok transferi kim merak eder? Hataylılar, bizler. Hatayspor basın birimi 3,4 kişi bir ekip kurup transferlerle ilgili, sadece fotoğrafta yetmez. Tv kanalları video yayınlayacak. Videolu servis edilmesi lazım. Hatayspor kimsenin malı değil. Değerli yöneticiler artık süper ligdeyiz işin ciddiyetine varın. Bizleri kamuoyunu bilgilendirin şeffaf olun” diye konuştu.
Söz Gazetesi Muhabiri Mustafa Dilek ise “Yapılan son transferleri, Hatayspor yönetimi KAP’a (Kamuoyu aydınlatma platformu) bildirdi mi? En azından oraya bildirin oradan haber alalım. Soruyorum oraya bilgilendirme yapıldı mı? Duymadık, görmedik. Şimdi yine Hatayspor için tesis yapılıyor, projesi hazırlanmış, basına bir tanıtım yapalım diyen yok. Kamp kadrosunu kamp günü öğreniyoruz. Biz burada ne iş yapıyoruz? Bizleri bilgilendirin diye tepkisini dile getirdi.
Sosyal medya taraftar gruplarında da canlı yayınlanan programda bu tepkilerin yaşandığı esnada, tepkiler ses getirdi ve program ortasında Hataylı gazetecilerin olduğu whatsapp gurubuna Hatayspor yönetiminden Teknik Direktörlüğe Ömer Erdoğan’ın getirildiği bilgisi paylaşıldı ve yeni teknik direktörü canlı yayında ilk bu programda sporseverler öğrendi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.