HATAYSPOR ALT YAPIYA VE ESKİ DEĞERLERE SAHİP ÇIKMALI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

16 Mayıs 2021 - 09:51

HATAYSPOR ALT YAPIYA VE ESKİ DEĞERLERE SAHİP ÇIKMALI

HATAYSPOR ALT YAPIYA VE ESKİ DEĞERLERE SAHİP ÇIKMALI
Son Güncelleme :

20 Ağustos 2020 - 17:04

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Beyzade Radyo Tv’de Gazeteci Hasan Yetmez’in sunduğu 90+1 programının bu haftaki konukları Hatayspor’un eski futbolcuları Fatih Toluyağ ve Yusuf Işık oldu.
HATAYSPOR’un transfer gelişmeleri ve dünden bugüne Hatayspor’un değerlerinin konuşulduğu programda Hatayspor’un eski futbolcularından Yunus Altun’un da telefon bağlantısıyla programa katılarak “53 yılın sonunda süper lig hasretini bitiren Hatayspor’un doğru yapılanmayla, doğru transferler, scout ekibiyle Süper Lig’de kalıcı olmasını isteriz. Ancak bakıyoruz giden çok gelen pek yok. Elini çabuk tutması gerekir ki futbolcular bir birini tanısın” dedi.
HATAY BİR BÜTÜNDÜR DEYİP SÖZDE KALMASIN
Hatayspor eski futbolcusu ve Konyaspor Futbol Akademisi, Scout Hatay bölge sorumlusu Fatih Toluyağ konuşmasında, Hataylı çok değerli yetenekler başka kulüplerde. Hatayspor’un İskenderun’dan faydalanmasını çok isterim. Çok yetenekler var, Hatayspor keşfetmesi lâzım. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız ve yöneticilerden talebim, Hatay bir bütündür deyip sözde kalmasın. Diğer ilçeleri işin içine çekerseniz katkı büyür ve başarı kaçınılmaz olur.” dedi.
BİZDEN NE KADAR HABERLERİ VAR MERAK EDİYORUM
Bayrağımın dalgalandığı her yerde seve seve görev alırım diyen Toluyağ, “Gönül isterik kendi memleketimizde bir pozisyonumuz olsun. Tabi ki bayrağımızın dalgalandığı her yerde görev yaparız ancak dibimizde gönlümüzdeki yapının bizden ne kadar haberi var merak ediyorum. ‘Bunlar neden başka şehirlere gidiyor’ diye sorgulanması lâzım. Hatay olarak birlikteyiz diyoruz ama bu izlenimin henüz verilmediğini görüyorum. Beni burkan hala bir değerli büyüğümüz yöneticimiz arayıp da “bizim birçok projemiz var, sende kardeşimizinsin” demedikleri üzüyor. Bu durumu yaşayan birçok eski futbolcularımız değerlerimiz var. Başka illerde birçok pozisyonda emek verenleri görmezden gelmek bizi yaralar. Biz yine her zaman Hatayspor için Hatay için varız. Hiçbir ideolojik ve siyasi yapının çatısı altında kalmadan kendi emeklerimizle bir yerlere gelmeye çalışıyoruz. Hatayspor için pazarlıkta etmeyiz” ifadelerini kullandı.
AHDE VEFA YOK
Hatayspor’un eski kaptanlarından Yusuf Işık da, Yusuf Toluyağ’ın Konyaspor Futbol Akademisi ve Hatay Scout bölge sorumluluğuna getirildiğini hatırlatarak, “Fatih Toluyağ’ı Konya keşfediyor. Bunun gibi kardeşlerimiz burada neden değerlendirilmiyor.” diye serzenişte bulundu.
Işık, “Biz oynarken de başka bir takıma giderken bile Hatayspor’dan alacağımızı almadık. Hatayspor’un kasasına para girsin diye boş mukaveleye imza attık ama şimdi ödülü bu olmamalı. Değerimizin bilinmemesi üzüyor. Evet, Hatayspor’un da bize kattıkları var. Hemen her ilçede dostlarımız değerimiz biliniyor ama ahde vefa olarak bugünkü Hatayspor yönetiminin de görmesini beklerdik” dedi.
Hatayspor bugünkü süreçte de Süper Lig’de kalıcı olması için oluşumu çabuk gerçekleştirmeli. Futbolcular birbirlerini tanımaları için özel maçlar yapacak, antrenmanlarda kim nereye nasıl kaçıyor, nasıl oynuyor, tanıması gerekir ama giden çok gelen pek yok. Başarı bir birini tanımada, kenetlenmede, birlikte hareket etmeden geçer” diye konuştu.
BU CEVHERLERİ BİZ NE ZAMAN KEŞFEDECEĞİZ
Gazeteci Hasan Yetmez de, “Geçmişten bugüne onlarca futbolculara yetersizsin, kendine kulüp bul denilerek gönderildi. Ancak bakıyorsunuz, Eskişehir, Alanya, Altay, Konya gibi köklü kulüpler bunları keşfediyor. Örneğin; Cemali Sertel, İsmail Zobu, Mehmet Tiryaki, Alperen Soysal gibi. Bu cevherleri biz ne zaman keşfedeceğiz.
Yine Şampiyonluk kutlamaları yapıyorsunuz. Ahde vefa denilen bir şey var. Geçmişte Hatayspor’un formasını terletmiş, bugünlere gelmesinde emekleri olmuş futbolcuları davet ederek onore edebilirsiniz. Zor bir şey değil maddi gideri de yok bir davetiye ve telefonla davet edebilirsiniz ama yok. Değerlerimize sahip çıkmalıyız” diye konuştu.
HER TAŞIN ALTINDAN GÖKHAN ZAN ÇIKIYOR
Yetmez, konuşmasının sonunda “bugün Süper Lig’e çıkmışsınız doğru bir yapılanma yok, her taşın altından Gökhan Zan çıkıyor. Sevgili Gökhan Zan! Kendine bir pozisyon al. ‘Ben şu görevdeyim’ diyerek bir unvanın olsun. Bakıyorsunuz, yardımcı antrenörlükte Gökhan Zan, transfer komitesinde, hocayı gönderen, getiren, her yerde adı geçiyor. Eyvallah futbolculuğuna bir şey dediğimiz yok, milli futbolcumuz, bir çok önemli kulüpte oynamışsın ama teknik heyette bir tecrüben olmadığı her görevde ismin geçmesi spor kamuoyunda rahatsızlık veriyor. Amacımız Hatayspor’a zarar gelmesin kişisel çıkarlar ön planda olmasın.“ diye konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.