HATAYSPOR’UN ŞAMPİYONLUĞUNDAKİ EN BÜYÜK FAKTÖR FUTBOLCULARIN 4-5 YIL BERABER OYNAMASIDIR « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Temmuz 2021 - 19:59

HATAYSPOR’UN ŞAMPİYONLUĞUNDAKİ EN BÜYÜK FAKTÖR FUTBOLCULARIN 4-5 YIL BERABER OYNAMASIDIR

HATAYSPOR’UN ŞAMPİYONLUĞUNDAKİ EN BÜYÜK FAKTÖR FUTBOLCULARIN 4-5 YIL BERABER OYNAMASIDIR
Son Güncelleme :

03 Eylül 2020 - 18:06

Bu Haber 14 kez okunmuştur.
reklam

Beyzade Radyo Tv’de Gazeteci Hasan Yetmez’in sunduğu 90+1 programının bu haftaki konukları Hatayspor’un eski kalecisi Esat Lengerli ve Asi 1967 Derneği Başkanı Serdar Kahraman oldu.
Atakaş Hatayspor’un transfer gelişmeleri ve dünden bugüne Hatayspor’un değerlerinin konuşulduğu programda Adana Demirspor’a da yer verildi. 5 Ocak Gazetesi Spor Müdürü Ergün Kara da Adana’dan telefon bağlantısıyla programa katılarak “Adana Demirspor’un 26 yıllık süper lig hasretinin devam ettiğini ancak Adana Demirspor’un güçlü bir ekip olduğunu ve yeni sezonda şampiyonluğa oynayacağını ifade etti. Adanaspor ile ilgilide Adanaspor’un korkulu bir rüya gördüğünü belirten Kara iyi transferler ile bu sezon ligde daha iyi olacağını belirtti.”
LENGERLİ, FENERBAHÇE’NİN KAPISINDAN DÖNDÜ
Hatayspor eski kalecisi Esat Lengerli 70’li yıllarda Fenerbahçe’den kendisine transfer teklifi geldiğini hatırlatarak, ancak babasının gelen telgrafı kendisine göstermemesinden dolayı Fenerbahçe kulübüne gidemediği anısını şöyle anlattı;
“Sene 1979 yılıydı. Galatasaray’ın ve milli takımın değişmez sporcusu ve spor yazarı Gündüz Kılıç her sene Türkiye’deki yetenekli ve başarılı oyuncuların listesini yapardı. O sene yapmış olduğu listede Türkiye’deki kaleciler arasında Galatasaraylı Haydar, Beşiktaşlı Süleyman ile birlikte benimde adım ilk sırada yer alıyordu. Bu listeye istinaden galiba o dönemde Fenerbahçe kulübü bana transfer teklifi yapmak istemiş. Fenerbahçe’nin genel menajeri Serkan Acar arkadaşım İzzet Kakil’den o zamanki buzdolabı ve soğutma işi yaptığımız iş yerimizin adresini öğrenmiş ve bana transfer görüşmesi için Mersin’in Ahmet tesislerine gitmem doğrultusunda bir telgraf göndermiş. Telgraf babama ulaşmış gelen telgrafı okuyan babam telgrafı saklamış ve bana Fenerbahçe’den bir telgraf geldiğini söylemedi. Üzerinden yaklaşık 1 ay geçtikten sonra babam bana telgrafı gösterdi ama transfer dönemi kapanmıştı. Böylece Fenerbahçe’nin kapısından döndüm ve bu zamana kadar içimde bir ukde kalmıştır.” İfadelerini kullandı.
Esat Lengerli Hatayspor’un şampiyonluğu konusunda da, “Şampiyonluktaki önemli faktörleri sıralayacak olursak en önemlisi takımdaki futbolcu grubunun yaklaşık 4-5 yıl boyunca bir arada oynamış olmasıdır. İkinci faktör yönetim kurulunun ciddi bir şekilde bu işi benimsemesidir. Üçüncü faktör, yılmadan takımının destekçisi olan deplasmanlara giden taraftarlardır. Dördüncü faktörde İlhan Palut hocanın bu iskelet kadroyu kurmuş olmasıdır. İlhan hoca faktörünü göz ardı etmemiz mümkün değil. Ben isterdim ki İlhan hoca bu takımdan zirvede ayrılsın emeklerinin karşılığını şampiyonlukla taçlandırsın” dedi.
Asi 1967 Derneği Başkanı Serdar Kahraman ise;
Şampiyonlukta en büyük pay sahada canını dişine takarak mücadele eden futbolcularımızındır. Bir yıl içerisinde üç tane teknik kadro değiştirip şampiyon olan takım çok nadirdir bu başarıda futbolcularımıza aittir”dedi.
Transfer sürecine çok geç kalındığını hatırlatan Kahraman, eski iskelet kadrodan bazı oyuncuların gönderilmemesi gerektiğine değindi, ancak bazı olumsuzluklar olsa da mevcut kadroya güvenmek zorunda olduğumuzu ve Hatayspor’umuzu canla başla destekleyeceklerini ifade etti.
Program sonunda Asi 1967 Sosyal Kültürel ve Sportif Faaliyetler Derneği Başkanı Serdar Kahraman, Gazeteci Hasan Yetmez ve Hatayspor eski kalecisi Esat Lengerli’ye derneklerine ait özel baskılı Hatayspor forması hediye etti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.