HATSU PERSONELİ HAZIRLADIĞI PROJEYLE GÖZ DOLDURDU - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

22 Eylül 2022 - 22:57

HATSU PERSONELİ HAZIRLADIĞI PROJEYLE GÖZ DOLDURDU

HATSU PERSONELİ HAZIRLADIĞI PROJEYLE GÖZ DOLDURDU
Son Güncelleme :

07 Mayıs 2015 - 19:32

Bu Haber 11 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi(HATSU), Projeler Daire Başkanlığı’nda görevli Jeofizik Mühendisi Orkun Teke, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Çevre Araştırma ve Uygulama Merkezi (ÇEVMER) tarafından düzenlenen ‘Çevresel Sürdürebilirlik’ konulu proje yarışmasında “Yerel Yönetimler İçin Sürdürülebilir ve Çevre Odaklı Yaklaşımlar” isimli projesi ile ‘Mansiyon Ödülü’ne layık görüldü.
Yerel yönetimlere yönelik uygulama önerilerinin ele alındığı projede, uygulanabilirliği kanıtlanmış ve kimi yurtdışı yerel yönetim merkezlerinde benzerleri uygulanan örnekler, Türkiye Yerel Yönetimleri için de sunulmuştur. Projede dışarıda uygulanan örneklerin dışında sadece ülkemize uygulanabilecek örneklere de yer verildi.
Ödüle layık görülen projede, uygulama örnekleri belirlenirken Türkiye’nin mevcut potansiyeli, coğrafi konumlar ve şartlar gibi özellikler de göz önüne alındı.
Proje fikrinin çıkış noktası olan, Yerel Yönetimlerin “Sürdürülebilir- Çevreci ve İnsan Odaklı” Projeler geliştirmesi adına çeşitli çözümler sunulmuş olup, hem farkındalık hem fark yaratan uygulamalar ile yerel yönetimlerin daha da gelişmesi ve bulundukları bölgelerin refah seviyelerinin artması hedeflenmiştir. Yenilik fikirlerinin uygulanması veya çevresel ortama göre revize edilmesi bu hedeflere ulaşmayı sağlayacaktır.
Tüm bu etkenler göz önüne alınarak HATSU Mühendislerinden Orkun Teke tarafından hazırlanan proje, yarışmada mansiyon ödülüne layık görüldü.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.