HATSU, TEMİZ SU İÇİN REYHANLI’DA DA HIZ KESMİYOR « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Ocak 2022 - 03:01

HATSU, TEMİZ SU İÇİN REYHANLI’DA DA HIZ KESMİYOR

HATSU, TEMİZ SU İÇİN REYHANLI’DA DA HIZ KESMİYOR
Son Güncelleme :

14 Ekim 2016 - 11:07

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), vatandaşlara temiz ve sağlıklı içmesuyu sağlamak amacıyla diğer ilçelerde olduğu gibi Reyhanlı’da da projelerini hayata geçiriyor.
İçmesuyu şebekesi eksiklerini ve problemlerini giderme noktasında mahalle, cadde ve sokak ayrımı gözetmeden gerçekleştirdiklerini belirten Genel Müdürlük, Reyhanlı ilçesine bağlı Yeşilova ve Karacanlı mahallelerinde içmesuyu şebekesi olmayan bölgelere yeni şebekenin döşendiğini aktardı.
Yeşilova’ya 90’lık borularla 350 metre, Karacanlı’ya da 63’lük borularla 150 metre olmak üzere toplamda 500 metre içmesuyu şebekesinin döşendiğini açıklayan İdare, içmesuyu şebekesi olmayan noktaları tespit etmek amacıyla tarama çalışmalarının ekiplerce sürdüğüne vurgu yaptı.
Yapılan çalışma sayesinde birçok meskenin ihtiyacının karşılandığına dikkat çeken HATSU, teknik personel gözetiminde gerçekleşen çalışmada 2 kepçe ve 10 personelin görev aldığını kaydetti.
Çalışmaları yerinde inceleyerek görüşlerini dile getiren Reyhanlı Yeşilova Mahalle Muhtarı Ahmet Benli, Reyhanlı’da tüm mahallelere eşit ve en iyi hizmet verildiğine vurgu yaparak “İçmesuyumuzda eksiklikler vardı, HATSU geldi geleli su sıkıntımız ve eksik altyapımız kalmadı. Her yer tamamlanmıştır Kanalizasyonlarımız tamamlandı ve sularımız kesintisiz gelmektedir.”dedi.
Muhtar Benli, HATSU Reyhanlı Asri Mezarlığı’na ihtiyaç duyulan içmesuyu eksikliğini de giderdiğine dikkat çekerek, hizmetlerinden dolayı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a, HATSU’ya ve çalışma ekiplerine teşekkür etti.
hatsu-temiz-su-icin-reyhanlida-da-hiz-kesmiyor-1hatsu-temiz-su-icin-reyhanlida-da-hiz-kesmiyor-7

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.